Дрогобицька ОДПІ: Запитували – відповідаємо!

У Дрогобицькій ОДПІ 11.01.2017 року проведено сеанс телефонного зв’язку “гаряча лінія” з питань застосування податкового із заступником начальника Дрогобицької ОДПІ Олегом Демком.

До Вашої уваги деякі запитання-відповіді, що обговорювались під час телефонного сеансу:

За яких умов фізична особа-підприємець платник єдиного податку може самостійно перейти на сплату єдиного податку встановленого для інших груп?

Згідно пп. 298.1.5 п.298.1 ст.298 за умови дотримання платником єдиного податку вимог, встановлених Податковим кодексом України (далі – ПКУ), для обраної ним групи, такий платник може самостійно перейти на сплату єдиного податку, встановленого для інших груп платників єдиного податку, шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше, ніж за 15 календарних днів до початку наступного кварталу. При цьому у платника єдиного податку третьої групи, який є платником податку на додану вартість, анулюється реєстрація платника податку на додану вартість у порядку, встановленому ПКУ, у разі обрання ним першої або другої групи чи ставки єдиного податку, встановленої для третьої групи, яка включає податок на додану вартість до складу єдиного податку.

Чи звільняються від сплати єдиним внеском на загальнообов”язкове державне соціальне страхування фізичні особи-підприємці, які є пенсіонерами за віком або інвалідами?
Відповідно до п. 4 частини першої ст. 4 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VІ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464) платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄВ) є ФОП, в тому числі ФОП платники єдиного податку.

Згідно з частиною четвертою ст. 4 Закону № 2464 особи, зазначені у п. 4 частини першої ст. 4 Закону № 2464, звільняються від сплати за себе ЄВ, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

Яким чином платнику єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування – фізичні особи-підприємці можуть знятись з обліку в контролюючих органах у разі припинення підприємницької діяльності?

Зняття з обліку платників єдиного внеску – фізичних осіб – підприємців, здійснюється контролюючими органами на підставі відомостей з реєстраційної картки, наданих державним реєстратором, після проведення передбачених законодавством перевірок платників та проведення остаточного розрахунку (абз. 7 частини 1 ст. 5 Закону № 2464). При цьому останнім звітним періодом є період з дня закінчення попереднього звітного періоду до дня державної реєстрації припинення підприємницької діяльності такої фізичної особи (частина 8 ст. 9 Закону № 2464). Платник єдиного внеску (фізична особа – підприємець) знімається з обліку після проведення перевірки (у разі її проведення) та здійснення остаточного розрахунку зі сплати єдиного внеску. До реєстру страхувальників вносяться відповідні записи із зазначенням дати та причини зняття з обліку платника єдиного внеску. Датою зняття з обліку платника єдиного внеску є дата внесення запису до реєстру страхувальників фізичною особою-підприємцем або особою, яка провадить незалежну професійну діяльність.

Чи надається пільга зі сплати податку на нерухоме майно на квартиру, що належить на праві власності фізичній особі, яка займається в ній підприємницькою діяльністю?

Пунктом 63.3 ст. 63 Податкового кодексу визначено, що платники податків з метою проведення податкового контролю підлягають реєстрації або взяттю на облік у контролюючих органах за місцезнаходженням юридичних осіб, відокремлених підрозділів юридичних осіб, місцем проживання особи (основне місце обліку), а також за місцем розташування (реєстрації) їх підрозділів, рухомого та нерухомого майна, об’єктів оподаткування або об’єктів, які пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (неосновне місце обліку).

При цьому пільги з податку на нерухоме майно, що сплачується на відповідній території з об’єктів житлової нерухомості, для фізичних осіб не надаються на об’єкти оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів, зокрема використовуються у підприємницькій діяльності.

Тобто якщо фізична особа — підприємець фактично здійснює свою діяльність за місцем податкової адреси (місцем реєстрації), про що зазначається у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань, та є власником об’єкта житлової нерухомості, де здійснюється така діяльність, то при нарахуванні податку на нерухоме майно до такого об’єкта пільга не застосовуватиметься.

Дрогобицька ОДПІ

Зацікавленість статтею
[Всього: 0 Середня оцінка: 0]
Рекомендуємо також прочитати:
Теги відсутні