Звернення міського голови Дрогобича Тараса Кучми до університетської спільноти. ВІДЕО

26 Червня 0:00

https://www.youtube.com/watch?v=Fhu6WUCfDVI

Ректору Дрогобицького державного педагогічного університету ім. І.Франка Н.В.Скотній

 Учасникам конференції трудового колективу ДДПУ ім. І.Франка

Я, як міський голова м. Дрогобича, несу повну відповідальність за стан освіти в місті, дотримання наданого Конституцією права на освіту, належне забезпечення навчального процесу. Тому, звертаюсь сьогодні до ректора Дрогобицького державного педагогічного університету Надії Володимирівни Скотної та учасників конференції трудового колективу Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, з наступним проханням.

Як Вам відомо, в м.Дрогобичі постало нагальне питання щодо подальшої долі Дрогобицького ліцею як навчального закладу, долі трудового колективу, а це 36 людей, та долі 252-х учнів.

У зв’язку з ситуацією, яка склалась, у зв’язку із зміною законодавства, навчальний заклад, разом з учнями і вчителями може в прямому у переносному значеннях цього слова – опинитися на вулиці.

Говорячи про Ліцей необхідно згадати про історію його створення.

Згідно з рішенням Львівського облвиконкому № 240 від 28.08.1989 року було відкрито Обласний спеціалізований фізико-математичний клас для педагогічно обдарованих дітей сільських шкіл на базі Дрогобицького державного педагогічного інституту імені Івана Франка і СШ №16 міста Дрогобича.

У вересні 1990 року було відкрито два обласні класи (гуманітарний та фізико-математичний). Рішенням виконкому міської ради народних депутатів Дрогобича в 1992 році обласні спеціалізовані класи були реорганізовані в Обласну профільну спеціалізовану школу при Дрогобицькому державному педагогічному інституті імені Івана Франка.

23 грудня 1994 року наказом № 357 Міністерства освіти України створено навчальний комплекс «Педінститут – школа» у складі Дрогобицького державного педагогічного інституту імені Івана Франка та Обласної профільної спеціалізованої школи при Дрогобицькому державному педагогічному інституті імені Івана Франка.

У 1996 році обласна профільна спеціалізована школа при Дрогобицькому педінституті була реорганізована у Дрогобицький педагогічний ліцей, який став структурним підрозділом Дрогобицького державного педагогічного інституту імені Івана Франка.

Рішенням сесії Дрогобицької міської ради від 11 травня 2017 року Дрогобицький педагогічний ліцей з 1 липня 2017 року перейменовано на Дрогобицький ліцей Дрогобицької міської ради Львівської області при Дрогобицькому державному педагогічному університеті імені Івана Франка.

У зв’язку із прийняттям в 2017 році ЗУ «Про освіту» Університет, як установа, що перебуває в державній формі власності, втратив можливість бути співзасновником Ліцею, як закладу загальної середньої освіти комунальної форми власності.

Крім того, листом від 24.05.2019 № 631 Університет повідомив про свій вихід з числа засновників Ліцею, через неможливість виконання зобов’язань, передбачених Законом України «Про освіту».

На даний час Ліцей ще займає корпус № 5 Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка за адресою: м. Дрогобич, вул. І. Франка, 36.

Університет, своїм листом, повідомив про необхідність врегулювання питання знаходження Ліцею в приміщенні Університету по вул. Івана Франка, 36 в м. Дрогобичі.

Зараз я хочу зазначити, що Ліцей є закладом, який займає перші позиції по навчанню і вихованню підростаючого покоління не лише у Львівській області, а і в Україні, має вагомі наукові здобутки, генерує кращі педагогічні ідеї, плідно співпрацює з навчальними закладами Європи, має 100% показник вступу випускників до вищих навчальних закладів.

З метою збереження Ліцею як цілісного навчального закладу для обдарованої молоді, а також, Враховуючи те, що Ліцей, з першого дня свого заснування і по даний час невід’ємно пов’язаний з Дрогобицьким педагогічним Університетом: так, першим директором Ліцею був проректор педагогічного інституту – проф. Юрій Кишакевич, триває тісна і плідна співпраця з викладацьким складом Університету, особливо в питанні підготовки науково-пошукових робіт Малої академії наук, випускники Ліцею багато років поповнюють лави студентів Університету, а також, самі стали викладачами Університету,

прошу розглянути питання щодо надання згоди на передачу Дрогобицькій міській раді в оренду навчальний корпус № 5 Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, розташований за адресою: м. Дрогобич, вул. І. Франка, 36, на умовах визначених договором, укладеним між Дрогобицькою міською радою та Регіональним відділенням Фонду державного майна України у Львівській області, строком на один навчальний рік.

На завершення мого звернення, хочу наголосити, що Дрогобицька міська рада високо оцінює багаторічний внесок Університету у створенні освітньо-культурного середовища в нашому місті, формуванні молодіжного простору та належного становлення свідомості молодих людей як громадян і патріотів рідного краю та держави.

Я, як міський голова засвідчую свою повагу всьому колективу Університету та готовність до спільного вирішення будь-яких проблемних питань. Ми надіємось та сподіваємось на подальшу співпрацю, порозумінню та взаємоповагу.

З повагою, Міський голова               Т.Кучма

Чат-бот Гаряча лінія