Зсув ґрунту між Дрогобичем і Стебником не викликав прогнозованого землетрусу, однак ситуація з проваллям й досі залишається на контролі місцевої влади

0:00 2 Жовтня 2017

У ніч на 30 вересня на території села Модричі Дрогобицького району у руднику №2 Стебницького ДГХП “Полімінерал” відбувся обвал карстової породи діаметром 200 метрів та глибиною 50 метрів. Ця подія викликала тривогу серед жителів і керівництва міст Стебника, Трускавця, Дрогобича та прилеглих сіл.

За наслідком ситуації, яка трапилася, у понеділок, 2 жовтня, на оперативній нараді міського голови з керівниками структурних підрозділів Дрогобицької міської ради цю подію проаналізували першочергово.

Відтак начальник відділу надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Дрогобицької міської ради Микола Летнянчин зазначив, що обвал карстової породи у селі Модричі ніякої загрози території Дрогобича не несе. Єдине, — додає посадовець, — у випадку, якщо руйнування і надалі продовжуватиметься, то існує загроза знищення частини водогону «Гірне-Дрогобич», яке знаходиться поблизу.

«Тоді виникне потреба у побудові альтернативної частини водогону, оскільки не лише Дрогобич, а й Трускавець, Стебник та прилеглі населені пункти отримують воду з водозбірника «Гірне-Дрогобич». Також існує загроза знищенню автошляхів «Дрогобич-Трускавець», відтак об`їзд здійснюватиметься або через Стебник, або через Модричі», — роз`яснив Микола Летнянчин.

Міський голова Тарас Кучма наголосив, що ця проблема не є проблемою Дрогобича, Стебника, Трускавця чи Модрич — це проблема загальнодержавного рівня, саме тому Дрогобич завжди напоготові у разі необхідності допомогти.

«Працівники Муніципальної варти Дрогобича спільно з поліцією впродовж декількох днів охороняють межі обвалу, оскільки люди, зокрема відпочиваючі Трускавця, зробили з цього небезпечного місця туристичний об`єкт, ступаючи на краї прірви, не усвідомлюючи смертельної небезпеки», — наголосив Тарас Кучма.

Також міський очільник звернувся до засобів масової інформації з проханням обережно висвітлювати інформацію про цю ситуацію, щоб не перейти межі у цій топ-темі, яка призведе до панічних настроїв населення.

До слова, впродовж останніх років керівництво Дрогобича, Стебника та Трускавця неодноразово звертало увагу вищестоящого керівництва, в тому числі й держави, на катастрофічні наслідки, які можуть спричинити обвали, однак необхідних заходів з боку уряду вжито не було. В останнє візит на місці, де днями відбулося провалля, побували депутати Верховної ради України, з численним представництвом медіа-репортерів , які запевняли, що вплинуть на вирішення цієї проблеми, відбувся 1 липня 2016 року. Однак усі бажання та зусилля охочих вирішити проблему були зведені нанівець, а прогнозоване стало реальністю.

Фото: Інтернет-газета «Медіа Дрогобиччина»

Перейти до вмісту