Зміцнення партнерських відносин: делегація з Дрогобича відвідала Краків та подякувала президенту міста Яцеку Майхровському за підтримку України

5 Червня 15:06

Наприкінці минулого тижня офіційна делегація з Дрогобича відвідала Краків, місто яке з перших днів повномасштабного вторгнення росії акумулювало усі сили та ресурси на допомогу Україні та зокрема Дрогобичу. Щодня український народ відчуває допомогу, яку польські друзі та волонтери надають для протистояння російській навалі.

Саме з Кракова до Дрогобича було доставлено перший гуманітарний вантаж. Серед якого – медикаменти, засоби гігієни, продукти харчування, 5 тонн хлорного вапна, медичне обладнання для реанімаційного відділення лікарні, пакунки з солодощами для дітей, ноутбуки для дітей-сиріт та багато іншого. Тонни допомоги дрогобичани отримали і від водоканалу Кракова – підприємства, яке одним з перших відгукнулось на потреби Дрогобича. Делегація Краківського водоканалу на чолі з головою Правління Пьотром Зєнтарою передали водовозки та інший необхідний гуманітарний вантаж.

У складі делегації Польщу відвідали міський голова Дрогобича Тарас Кучма, начальник КП «Дрогобичводоканал» Роман Шагала, директор КУ «Інститут міста Дрогобича» Володимир Кондзьолка.

Візит здійснили з метою обговорення принципів подальшої співпраці в галузі забезпечення безперервної роботи та безпеки критичної системи водопостачання міста Дрогобича. Також задля підведення підсумків попередньої співпраці у сфері надання гуманітарної допомоги обговорення планів подальшої підтримки у поточному році.

З делегацією з Дрогобича особисто зустрівся та приймав у себе президент Кракова Яцек Майхровський. Це свідчить про високий рівень довіри з боку польських посадовців та новий рівень дипломатичних відносин.

Голова Дрогобицької громади Тарас Кучма висловив вдячність президентові міста Кракова за допомогу українському народу та дрогобицькій громаді зокрема. В якості подяки президенту Кракова Яцеку Майхровському посадовці вручили подяки від голови ЛОВА Максима Козицького, голови Асоціації міст України Віталія Кличка та від нашого міста за регулярну підтримку України. Також подяку від Асоціації міст України передали і Пьотру Зєнтарі, який організував приїзд делегації до Кракова

Поза тим було організовано й інші важливі зустрічі, за участі правління АТ «Водоканал міста Кракова», Першого заступника президента Кракова з питань соціальної політики та комунального господарства Анджея Куліги, Секретаря Кракова Антона Фричка, голови комісії з питань інфраструктури Ради міста Кракова Яцека Беднажа, Директора відділу безпеки та кризисного управління Адміністрації Кракова Богдана Клімка.

Ваша допомога неоціненна. Найперший гуманітарний вантаж надійшов нам саме з Кракова, тож ми завжди будемо вдячні вам за усю допомогу, яку ви надаєте. Війна закінчиться нашою перемогою неодмінно, але вже сьогодні потрібно думати про плідну співпрацю та про спільні проекти. На своєму шляху до Європейського союзу, Україна має брати приклад з найкращих. Такими найкращими і є Краків. Ви зробили потужний крок у розвитку і це можна бачити зокрема на прикладі Краківського водоканалу. Тому ми хочемо брати приклад з найкращих, а не з тих, хто лише хоче бути найкращими, – зазначив Тарас Кучма.

Відтак під час зустрічі посадовці обговорили плани щодо подальшої співпраці. Тарас Кучма розповів польським посадовцям про те, з якими труднощами зіткнулось місто на початку повномасштабного вторгнення та як воно наростило нові потужності. Зокрема, у Дрогобич релокувало та продовжує релоковувати бізнес з усіх куточків України. Окрім того, значною перевагою є й те, що під час повномасштабної війни бюджет Дрогобича суттєво зріс.

Якби не довоєнна співпраця між нашими водоканалами, ми б не мали тої допомоги, яку отримали. Власне це посприяло цим дружнім зв’язкам і ми хочемо, щоб наше місто були прикладом для інших підприємств та міст. І, щоб ці контакти були міцні не лише у час війни, але й у мирний, – прокоментував Володимир Кондзьолка.

Поляки, у свою чергу, вкотре запевнили гостей з України у повній підтримці, солідарності та єдності з українським народом, а президент пообіцяв особисто відвідати Дрогобич.

Перейти до вмісту