«Жива хвиля», як символ єдності українців: у День Соборності дрогобичани відтворили ланцюг єднання
Щороку, 22 січня, українці відзначають одне з патріотичних свят нашої історії – День Соборності, присвячений об’єднанню держави, яке відбулося у 1919 році.
Саме в цей день на Софійській площі у Києві був проголошений Акт Злуки Української Народної Республіки (УНР) й Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР). Так, хоч ненадовго, здійснилася віковічна мрії мільйонів українців та за яку вмирали кращі сини – єдина, незалежна та неподільна держава.
35 років тому, у 1990 році, в День Злуки ЗУНР і УНР українці вийшли на одну із наймасштабніших акцій – «Живий ланцюг єднання» Франківськ – Львів – Київ.
Ланцюг починався в Івано-Франківську від Центрального народного дому (колишньої резиденції парламенту ЗУНР і місця ухвалення Акту Злуки) та проходив через Стрий, Львів, Тернопіль, Рівне, Житомир до Києва.
У «ланцюзі» взяли участь, за тодішніми офіційними даними, близько 450 тисяч осіб. За неофіційними оцінками – від 1 до 5 мільйонів.
Щорічно, в День Соборності, українці символічно беруться за руки і відновлюють «ланцюг єднання». Традиції не зрадили і цьогоріч. У Дрогобичі на площі Ринок керівництво громади, отці, депутати, громадські активісти, свідомі мешканці та молодь зібралися на патріотичне віче-молитву з нагоди Дня Соборності.
Захід розпочали Гімном та Хвилиною пам’яті за полеглими Героями України. За наближення миру і перемоги молились отці УГКЦ СДЄ.
Відтак до усіх присутніх із закликом гуртуватися навколо єдиної мети – Перемоги України та ревної пам’яті про полеглих захисників звернувся міський голова Тарас Кучма.
Сьогодні виповнюється 106-та річниця Дня Соборності України. Як і сотню років тому – українці знову перед черговим викликом – викликом боротьби за єдність своєї держави, за наші кордони, мову та історичну справедливість. Адже 10-тий рік поспіль війни забирає кращих синів та доньок України, цвіт нашої нації. Московський ірод вчергове хоче знищити нашу державу та стерти з лиця землі. Тож сьогодні, як ніколи, відчуваємо відповідальність за кожен наш крок та дію, відповідальність за наше майбутнє та долю України. Тільки спільно та в єдності, вистоїмо, дамо відсіч ворогу та Переможемо”, – наголосив Тарас Кучма.
Кульмінацією патріотичного дійства стало утворення «живого ланцюга» єднання. Усі присутні взялися за руки та утворили ланцюг єдності по периметру площі Ринок.
Доповненням до «живої хвилі» стали патріотичні пісні у виконанні Василини Ковальчук та Юрія Жука (Мистецький центр «Каменяр»).
На завершення усі присутні спільно виконали духовний Гімн України «Боже, Великий, Єдиний».
Захід провів ведучий Іван Сех.
Дійство організувало управління культури та розвитку туризму ДМР.