«Земля має належати тим, хто її обробляє», – міський голова Дрогобича зустрівся із представниками фермерських господарств

9:03 23 Серпня 2022

Днями у Дрогобицькій міській раді відбулася зустріч керівництва міста із фермерами територіальної громади Дрогобича. Ініціював захід міський голова Тарас Кучма спільно із управлінням майна громади та управлінням інвестицій та економічного розвитку ДМР.

Зважаючи на те, що кожен літній погожий день у аграріїв на вагу золота, бо збирають урожай,  зустріч провели в день свята Преображення Господнього.

Усім запрошеним міський голова найперше подякував за працю, оскільки в час війни, коли частина української родючої землі скроплена кров’ю та заростає бур’яном, через ворожі дії окупантів – на міста в тилу, та фермерські і аграрні господарства покладено надважливу місію – сіяти, вирощувати та забезпечити хлібом всю Україну.

Під час зустрічі обговорили низку актуальних питань: як триває процес збору врожаю, на якому етапі сінокіс, розвиток фермерських господарств на Дрогобиччині, яка ситуація із земельними ділянками по селах, чи всі оброблені.

Одним з болючих питань,  як для влади так і старост сіл, є питання земельних ділянок, які свого часу були взяті в оренду під вирощування сільськогосподарської продукції – однак там цю діяльність не ведуть. Держава, як і органи місцевого самоврядування, закликають орендарів бути сумлінними власниками, особливо у непростий час воєнної агресії та працювати на землі. У протилежному випадку такі земельні ділянки передадуть у власність тих господарств, які готові здійснювати посів та вирощувати сільськогосподарську продукцію на них – наголосили в мерії міста.

Ті господарства, які готові працювати на землі, обробляти та засаджувати її – повинні це робити, відповідно отримувати земельні ділянки в оренду. Ті ж, хто орендував землю і не засіює її, а вона заростає чагарниками, чи лісами вчиняють злочин в час війни. Оскільки першочергове завдання регіонів, які неохоплені війною – вирощувати стільки, щоб вистачило нам та була можливість згодом скерувати зібрану продукцію в міста, де нині гуманітарна криза, – підкреслив міський голова Тарас Кучма.

Міським головою дано доручення старостам, а також відповідним структурним підрозділам ДМР провести моніторинг стану використання орендованих земельних ділянок – несумлінних власників притягатимуть до відповідальності.

Перейти до вмісту