Здоров’я сердець: кількість недужих на інфаркти стрімко зростає. Як виявити недугу та чому важливо вчасно звернутись за медичною допомогою? | ВІДЕО

16:22 30 Травня 2024
В Україні кількість інфарктів щороку збільшується, а статистика летальних випадків від серцево-судинних захворювань залишається однією з найвищих.
Найсумніше те, що майже дві третини людей з інфарктом, на жаль, помирають до отримання медичної допомоги. Хоча більшість із них можна було врятувати у разі своєчасного звернення до кардіологів – стверджують медики.
Завідувачка кардіологічного відділення КНП «Дрогобицька міська лікарня №1» Марія Тидаш зазначає – найпоширеніша причина інфаркту це звуження кровоносних судин (стеноз) через виникнення в них жирових відкладень (холестеринових бляшок). Також додатковими факторами ризику є: цукровий діабет, гіпертонічна хвороба, спадкова схильність до сердечно-судинних захворювань, ожиріння, стрес через війну тощо.
Як виявити інфаркт, які його перші симптоми та чому важливо якнайшвидше звернутись за якісною медичною допомогою – Марія Тидаш роз’яснює у коментарі.
Перейти до вмісту