Збереження та розвиток паркових зон: як над цим працюють у Дрогобичі?

Парки, сквери та зелені прибудинкові території – важлива складова міста. Зелені насадження додають вулицям прохолоди, а місту – естетики. Окрім цього в парках та скверах можна розвивати відкритий громадський простір – для дітей та дорослих. Тому збереження, благоустрій та розвиток паркових територій є вкрай важливими для кожного міста.
Дрогобич має декілька великих парків, низку скверів та низку зелених зон, які можна розвивати, як складову благоустрою міста та в межах концепції інтегрованого розвитку територій громади в цілому. Деякі з них розвиваються в рекреаційному напрямку, інші – як пам’ятні локації. Стебник також має кілька великих паркових територій та сквери. Деякі з них вже сформували напрямок розвитку, як скажімо «Сквер Героїв», де облаштували відкритий простір, присвячений пам’яті полеглих захисників України.
Аналогічна ситуація – у селах громади.
Розпочинаючи роботу в цьому напрямку, у громаді зіткнулись з низкою проблем – далеко не всі паркові території мають впорядковані документи, чимало парків та скверів не мають офіційних назв, а подекуди – земельні ділянки не сформовані, не відведені під парк чи сквер і не мають відповідного цільового призначення. Відтак існує небезпека того, що з часом зелений простір можуть зайняти собою чергові МАФи. Особливо це стосується територій в межах міста.
Щоб убезпечити від цього зелені зони, у Дрогобичі прийняли низку важливих рішень – визначили перелік зелених зон міста та рішенням сесії закріпили за ними статус «рекреаційних територій».
Ми розуміємо, що розвиток міста неминуче провокує процеси активної забудови, відкриття нового бізнесу та ін. Як орган місцевого самоврядування ми підтримуємо ці процеси, але не менш важливим завданням є збереження паркових територій, скверів та зелених зон. Тому ми провадимо комплексну роботу в цьому напрямку: впорядковуємо земельну документацію, приймаємо рішення, які в подальшому будуть запобіжниками не лише для нас, але й для подальших скликань депутатського корпусу – щоб ці території були збережені та розвивались виключно в рекреаційному напрямку”, – наголошує заступник міського голови Юрій Кушлик.
Паралельно в місті провели відкриті консультації з громадськістю – щодо вибору назв для парків та скверів Дрогобича та Стебника. Старости, в свою чергу, проводили консультації з мешканцями щодо перейменування чи присвоєння назв паркам та скверам в селах громади.
Причому робота велась не лише з парками та скверами, які мають сформовані та відведені земельні ділянки. До прикладу, територію неподалік Солоного Ставка, з метою збереження та убезпечення від можливих зазіхань зі сторони бізнесу – також відводять під сквер. Так як поруч – важлива культурна пам’ятка ЮНЕСКО, храм Святого Юра, він підсилить концепцію розвитку цієї території.
До концепції розвитку паркових зон залучають активних мешканців громади, громадські організації та спеціалістів у галузі архітектури та містобудування.
Паралельно, для максимального збору всієї наявної інформації – відкрито Google-форму для збору пропозицій від мешканців громади та врахування їх в подальшій роботі.
Подати пропозиції можна за посиланням: https://surl.li/rxzlud .