Запитуєте-Відповідаєм: призначення яких державних соціальних допомог залежить від середньомісячного сукупного доходу сім’ї?

16:47 14 Березня 2024

1. Призначення яких державних соціальних допомог залежить від середньомісячного сукупного доходу сімї?

В залежності від середньомісячного сукупного доходу сім’ї призначаються:

  • допомога на дітей одиноким матерям
  • державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям
  • допомога на догляд за особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу
  • тимчасова державна допомога дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів
  • державна соціальна допомога особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю
  • допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування
  • компенсація фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі

При зверненні у березні для визначення права на допомогу беруться доходи для призначення вказаних перших чотирьох видів допомоги (одиноким матерям, малозабезпеченим сім’ям, на догляд за психічно хворою особою та тимчасової допомоги дітям) – за третій та четвертий квартали 2023 року, тобто період з 01.07.2023 по 31.12.2023.

При зверненні у березні для визначення права на допомогу особам з інвалідністю до розрахунку середньомісячного доходу сім’ї враховуються доходи з 01.09.2023 по 29.02.2024, а для призначення допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, – з 01.02.2023 по 29.02.2024.

Компенсація фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, призначається з урахуванням доходів за четвертий квартал 2023 року (з 01.10.2023 по 31.12.2023).

2. Чи потрібно отримувачам державних соціальних допомог повідомляти управління соціального захисту населення про те, що їхні малолітня дитина, якій виповнилось 14 рокі, отримала паспорт?

Особа, якій виплачується державна соціальна допомога, зобов’язана повідомити орган соціального захисту населення про зміну  персональних даних усіх членів сім’ї, в тому числі і неповнолітніх дітей.

Уточнення персональних даних із отримувачами допомог впливає на вчасність їх виплати, тому необхідно правильно заповнювати документи на призначення соціальних допомог та повідомляти про зміни в персональних даних.

3. Чи враховуються доходи, отримані від благодійних організацій, при розрахунку соціальних допомог?

Відповідь. Ні, не враховуються.

Згідно з Порядком обчислення середньомісячного сукупного доходу сім’ї (домогосподарства) для усіх видів державної соціальної допомоги, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 № 632, до середньомісячного сукупного доходу не враховуються допомога громадських та благодійних організацій.

Перейти до вмісту