Запізнати Яна Нєвядомського: У Нагуєвичах презентували книгу про бургомістра Дрогобича

10:51 29 Серпня 2020

Яким було життя бургомістра Яна Нєвядомського? Як польський пекар прибув до Дрогобича, став успішним підприємцем, фінансистом та політиком, а з 1905 по 1907 роки був бургомістром? Який символізм вілли бургомістра? Що пов’язує Яна Нєвядомського з іншими будівлями сучасного Дрогобича? Відповіді на ці питання прозвучали у Нагуєвичах під час презентації книги «Ян Нєвядомський. (1840 – 1914) – його роль у житті Дрогобича».

Перший том з трилогії «ДОБА ФРАНКА», присвячений бургомістру Дрогобича Яну Нєвядомському, презентували у конференц-залі Музею Івана Франка. Автори колективної монографії – Богдан Лазорак, Беата Скварек та Тетяна Лазорак.

В ході презентації книги Богдан Лазорак розповів, що значну частину архівних матеріалів для написання книги вдалося роздобути у сусідній Польщі, де зараз мешкають нащадки Яна Нєвядомського.

Книга складається з трьох розділів. В цих розділах описано біографію Нєвядомського, його життя як підприємця, бургомістра та політика, про віллу у Дрогобичі, січневе повстання 1863 – 1864 років. Також у книзі згадано, що бургомістр був почесним громадянином Дрогобича та відображено оригінал документа, який вручали у ті часи.

Про книгу та те, як її писали розповіла Тетяна Лазорак.

Свою позитивну оцінку праці дав й науковець Ярослав Лопушанський.

Оскільки презентація відбулася в межах святкування Дня народження Івана Франка, то з промовою виступила й керівниця проєкту «Країна Франкіана» Галина Сабат.

На запрошення організаторів участь у заході взяли міський голова Дрогобича Тарас Кучма, начальниця організаційного відділу Ірина Кушнір та начальник відділу освіти Петро Шев’як.

«Ян Невядомський був пекарем, який не мав нічого спільного з політикою. Але він став успішним бізнесменом, а відтак – політиком та бургомістром Дрогобича.

Ця епоха породила багато особистостей, які залишили нам унікальну спадщину: Іван Франко, Ян Нєвядомський, Раймунд Ярош та інші. Ці люди зробили неоціненний внесок у розвиток нашого міста.

Сьогодні ми – спадкоємці цього надбання і ми повинні дякувати за це Господу Богу. Ми повинні це пам’ятати, цінувати і розвивати», – наголосив у своїй промові Тарас Кучма.

Як повідомив Богдан Лазорак, невдовзі презентацію книги планують провести й у мармуровій залі Дрогобицької Ратуші.

Перейти до вмісту