Запитували – відповідаємо: як здійснювати покіс трави, щоб не порушувати спокій сусідів

10:44 15 Серпня 2023

За роз’ясненнями до Дрогобицької міської ради звернулась мешканка вулиці Самбірської, яка поскаржилась на те, що на території ОСББ проводять роботи з косіння газонів, які розпочинають у ранню пору. Мешканка багатоповерхівки зазначає, що залучені виконавці робіт розпочинають роботу із косіння газонів дуже рано – точніше о 6:00 год. Це створює низку незручностей для людей, під вікнами яких з 6:00 ранку гуркотять газонокосарки. Шум у ранішню пору негативно впливає й на сон маленьких дітей.

Комунікаційники міської ради звернулися за роз’ясненням до Департаменту міського господарства. Як наголосили заступниця начальника відділу безпеки та контролю Наталія Коцюба, на території міста діють Правила благоустрою, якими передбачено низку обмежень задля комфорту мешканців.

Так, побутові відходи слід вивозити, як правило, не раніше ніж о 7 годині і не пізніше ніж о 23 годині, при цьому рівні шуму не повинні перевищувати гігієнічних нормативів для відповідного часу доби.

Вимоги щодо гранично допустимого рівня шуму передбачено Законом України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» та Державними санітарними нормами допустимих рівнів шуму в приміщеннях житлових та громадських будинків і на території житлової забудови, затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 22.02.2019 № 463.

Так, відповідно до ст. 24 згаданого Закону органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації та громадяни при здійсненні будь-яких видів діяльності з метою відвернення і зменшення шкідливого впливу на здоров’я населення шуму зобов’язані, зокрема, вживати заходів щодо недопущення впродовж доби перевищень рівнів шуму, встановлених санітарними нормами у жилих будинках і на прибудинкових територіях (захищені об’єкти), у парках, скверах, зонах відпочинку, розташованих на території мікрорайонів і груп житлових будинків.

У нічний час, із 22:00 до 8:00 години на захищених об’єктах забороняються гучний спів і викрики, користування звуковідтворювальною апаратурою та іншими джерелами побутового шуму, проведення салютів, феєрверків, використання піротехнічних засобів.

Проведення ремонтних робіт, що супроводжуються шумом, забороняється у робочі дні з 21:00 до 8:00 години, а у святкові та неробочі дні – цілодобово. Власник або орендар приміщень, у яких передбачається проведення ремонтних робіт, зобов’язаний повідомити мешканців прилеглих квартир про початок зазначених робіт. За згодою мешканців усіх прилеглих квартир ремонтні та будівельні роботи можуть проводитися також у святкові та неробочі дні. Шум, що утворюється під час проведення будівельних робіт, не повинен перевищувати санітарних норм цілодобово.

Згідно з Державними санітарними нормами допустимих рівнів шуму в приміщеннях житлових та громадських будинків і на території житлової забудови на прилеглих територіях до житлових будинків підвищеної комфортності та котеджів допустимий рівень шуму становить вдень – до 65 дБА, а вночі – 55 дБА, а до звичайних житлових будинків, поліклінік, будинків відпочинку вдень – до 70 дБА, вночі – до 60 дБ.

Зазначимо, що Національна поліція України наділена повноваженнями за ст. 182 КУпАП та може притягувати винних осіб до адміністративної відповідальності за порушення вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму чи правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях.

Перейти до вмісту