Закордонна допомога, підтримка воїнів та робота з переселенцями: проміжний звіт Гуманітарного Координаційного Центру Дрогобича

17:19 12 Травня 2022

У світлиці Дрогобицької міської ради відбувся проміжний звіт Гуманітарного Координаційного Центру Дрогобича. Звіт пройшов у форматі прес-конференції, за участі журналістів місцевих видань.

Одразу після повномасштабного вторгнення росії на українські землі, у Дрогобичі було створено Гуманітарний Координаційний Центр.

Центр працює за напрямками:
– Прийом та поселення тимчасово переміщених осіб, які переїхали до нас з територій, що піддались ворожим обстрілам.
– Облік переселенців, видача їм гуманітарної допомоги і речей першої необхідності.
– Підтримка воїнів та добровольців територіальної оборони, які захищають Україну від ворога.
– Міжнародні контакти: збір та доставка гуманітарної допомоги з-за кордону, яка скеровується на підтримку ЗСУ, чи допомогу ВПО.
– Координація зусиль ОМС та волонтерського руху.

Інформацію по напрямках представив керівник Центру, заступник міського голови Дрогобича Андрій Ковч.

Про поселення переміщених осіб в Дрогобицькій громаді, харчування та психологічну підтримку розповіла директор Дрогобицького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Оксана Матчишин.

Про облік переселенців, видачу їм гуманітарної допомоги, прийом заяв на отримання державної допомоги для ВПО, а також облік акумульованої гуманітарної допомоги – начальник управління соціального захисту населення Іван Терлецький.

Про міжнародну співпрацю та доставку гуманітарної допомоги з-за кордону – керівниця ТІЦу Ірина Марків.

Про допомогу військовим – начальниця відділу сім’ї та молоді Олександра Пашко.

Станом на 12 травня, Гуманітарним Координаційним Центром Дрогобича було прийнято близько 14 тисяч внутрішньо переміщених осіб (географія: Херсонська, Харківська, Запорізькка, Луганська, Донецька, Київська області). На базі громади проживає понад 800 осіб з Маріуполя, прийнято кілька сотень переселенців з Бучі, Ірпеня.

Станом на сьогодні у Дрогобицькій громаді проживає 10 200 ВПО. З них – у комунальних закладах громади проживає 1800 осіб.

Від моменту поселення і до сьогодні люди забезпечені безкоштовним житлом, харчуванням, медичною та психологічною підтримкою.

Як дорослі, так і діти мають можливість щоденно залучатись до безкоштовних культурних заходів, – відвідувати майстер-класи, екскурсії, освітні тренінги та ін.

Майже два місяці працює гаряча лінія психологічної допомоги – цілодобово. Станом на сьогоднішній день надано понад 800 індивідуальних консультації психологів та близько 70 групових занять.

В кожному центрі тимчасового проживання розгорнуто пункт психологічної підтримки, з залученням психологів-волонтерів. Працюємо над залученням професійних психологів.

Всі ВПО отримують безкоштовну медичну допомогу, – на базі закладів охорони здоров’я громади проліковано 212 осіб з числа ВПО. Станом на сьогодні в лікарні перебуває 10 переселенців.

З першого тижня війни управлінням культури та розвитку туризму велась робота з організації та проведення дозвілля для тимчасово переселених осіб.

Було проведено безліч заходів: покази художніх та документальних фільмів, творчі зустрічі, майстер-класи  з художниками, аплікація, ліпка, вокал, гра на музичних інструментах.

Їх відвідало 5782 особи з числа ВПО.

Проведено 3 благодійні заходи. Велось відвідування поранених і заповнення дозвілля для них в лікарні. Плетіння маскувальних сіток

Двотижневе навчання з домедичної підготовки.

Виступи колективів в приміщеннях, де перебувають тимчасово переміщені особи.

Налагоджене спілкування духовенства з внутрішньо переміщеними особами (зустрічі, лекції).

Єдиний інформаційний центр, створений на базі ТІЦ надав послуги близько 2 000 особам.

З середини березня працює call-центр – Єдина лінія допомоги.

Станом на сьогодні прийнято та опрацьовано понад 1200 дзвінків.

Облік ВПО та видача допомоги

Станом на 12 травня:
– видано довідок ВПО – 12 515 внутрішньо переміщеним особам;
– офіційно вибуло (довідка ВПО скасована) – 771;
– діючих довідок ВПО – 11744.

Всі особи, при реєстрацій в управлінні соцзахисту, отримують пакунки з гуманітарною допомогою – продуктами харчування та речами першої необхідності.

Загалом управлінням було видано 54 тонни гуманітарної допомоги.

З 19 квітня розпочалась виплата державної допомоги для ВПО. Загальна сума виплати державної допомоги ВПО на проживання складає 53,8 млн грн, кількість одержувачів 6 959 сімей з числа ВПО.

Територіальний центр соціального обслуговування щоденно надає послуги безкоштовної видачі необхідного одягу. Відтак з часу прийому перших переселенців і до сьогодні центром надано 15,5 тисяч послуг з видачі одягу, постільної білизни та речей першої необхідності. Робота триває.

Закордонна співпраця та залучення гуманітарної допомоги

Завдяки активній щоденній роботі, налагодженим офіційним контактам та особистим зв’язкам, Центру вдалось залучити понад 475 тонн гуманітарної допомоги з-за кордону.

Це фури та інші вантажні автомобілі з гуманітарними вантажами – їжею, одягом, засобами особистої гігієни, медикаментами та речами першої необхідності для ВПО, амуніцію (бронежилети, тепловізори, дрони, розгрузки тощо) – для військових.

Вся отримана допомога проходить ретельний облік, призначено матеріально відповідальних осіб на кожному зі складів.

З-за кордону вдалось залучити 11 транспортних засобів, а саме:

9 карет швидкої допомоги, з яких 4 залишились на базі закладів охорони здоров’я та залучені до перевезення поранених військових, 5 – відправлено на потреби фронту, разом з медикаментами і медичними засобами.

2 позашляховики для потреб фронту.

Робота в цьому напрямку триває.

Допомога військовим

За період з 28 лютого 2022 року по 11 травня 2022 року допомогою складу (каб. 105 Дрогобицької міської ради) скористалося 243 фізичні особи, які відправлялися на місця проходження служби.

Централізовано видано допомогу військовим підрозділам: в/ч А1108; в/ч А3002; в/ч А1546; Трускавець військовий санаторій–шпиталь; Яворівський полігон; 223 батальон м.Стрий; Перша лікарня м.Дрогобич; Яворівський полігон м.Львів лікарня № 8; 503 бригада м.Маріуполь;  Нацгвардія; 24 МБ Реа ДН; Старичі А4150; Лікарня м.Червоноград; в/ч 1815; ДСНС Дрогобич; 125 батальон; 14-бригада Волинь; в/ч 503; Дрогобицько-Бориславський об’єднаний районний військовий комісаріат; в/ч 7147 -48 бригада; в/ч 1547.

До збору допомоги, приготування їжі, випічки хліба та Великодніх пасок долучались волонтери, місцевий бізнес, небайдужі мешканці громади та переміщені особи, які проживають зараз в нашій громаді.

З початку повномасштабної війни росії проти України було організовано виїзд більше 40 машин з гуманітарною допомогою на передову та до міст, які найбільше постраждали від ворожих обстрілів та опинились на межі гуманітарної кризи (ліки, продукти харчування, засоби особистої гігієни, речі першої необхідності тощо).

Окрім цього відділом ведеться підтримка місцевих мешканців – багатодітних сімей та потребуючих сімей. Станом на 11.05.2022 року звернулося 167 осіб, які отримали дитяче харчування і одяг для немовлят та дітей, віком до 1 року, окрім цього 141 багатодітній сім’ї видано сік – це сім’ї з Дрогобицької міської територіальної громади.

Нагадуємо контакти відповідальних осіб Гуманітарного Координаційного Центру Дрогобича:

Керівник Центру – заступник міського голови Андрій Ковч.

Поселення переселенців: 096 21 99 848, 098 67 97 022,

Облік тимчасово переміщених осіб, видача гуманітарної допомоги, прийом заяв на отримання державної допомоги – управління соціального захисту населення:

м. Дрогобич, пл. Ринок, 1. 068 059 93 13, 03244 22 3 84,

м. Стебник, вул. Симоненка, 24. 095 046 14 80, 03244 41 0 09,

Збір коштів та допомоги для військових – пл. Ринок, 1, каб. 105-А (відділ сім’ї та молоді): 067 76 28 657,

Дозвілля для дітей ВПО: 096 91 73 720, 097 84 08 753,

Інформаційно-комунікаційна підтримка: 096 25 40 933,

На базі Дрогобицького ТІЦу, за адресою пл. Ринок,1, діє Єдиний інформаційний центр, де консультують, як переселенців так і місцевих мешканців.

Єдина лінія допомоги: 098 688 33 60

Для тих, хто потребує психологічної підтримки, – цілодобова Гаряча лінія психологічної допомоги: 098 67 970 22.

Перейти до вмісту