Заклали букову алею родин: Центр соціальних служб спільно із сім’ями, де є діти з інвалідністю висадили молоді саджанці буку

8:37 22 Травня 2023

Постала так звана алея родин у Дрогобичі, в Студентському парку, поблизу Народного дому імені І.Франка.

Молоді деревця буку лісового садили родини, які виховують дітей з інвалідністю та яким опікується Центр соціальних служб. Для кожної дитина така екологічна акція стала не просто цікавою атракцією, але й важливою подією у їхньому житті. Оскільки іменні дерева – діти пообіцяли доглядати, підливати та стежити за їхнім ростом. Доповненням до еко-акції стали розваги для дітей із аніматорами.

Висадці дерев передувало вручення керівником Центру Оксаною Матчишин та міським головою Дрогобича Тарасом Кучмою відповідних сертифікатів про участь у закладанні іменної алеї родин пристунім, а також фотопортретів, які напередодні зробили сім’ям у професійній студії.

Екологічну акцію висадки дерев ініціював Дрогобицький міський центр соціальних служб за підтримки «Психічного здоров’я для України», ГО «Турбота в дії» та Швейцарської фундації в межах проекту «Біля сім’ї». Усі витрати для саджанців взяли на себе благодійники. Також до акції озеленення було залучено працівників Дільниці зеленого господарства КП «СМУ», які підготували місця під посадку дерев.

Як розповіли фахівці Центру соціальних служб, проект спрямований на надання соціальних та психологічних послуг для сімей, які виховують дітей з інвалідністю та які знаходяться у складних життєвих обставинах. Така акція безумовно покликана згуртувати такі сім’ї та зблизити усіх членів їхніх родин у позитивній екологічній ініціативі.

Важливим досягненням проекту «Біля сім’ї» стало й те, що за невеликий період часу вдалось повернути із закладів інституційного виховання кількох дітей назад у  рідні сім’ї. Маючи постійний супровід фахівців вони легко адаптовуються у соціум, а їхні батьки заново вчаться ролі батьківства.

Також сім’ям проекту «Біля сім’ї» надається постійна кваліфікована психологічна, матеріальна допомога, працевлаштування дорослих осіб. Для дітей регулярно проводять майстер-класи, розважальні, мистецькі, навчальні та реінтеграційні заходи.

Перейти до вмісту