Заходи з охорони лісонасаджень та недопущення самовільних рубок дерев Укрзалізниці

16:32 31 Березня 2023

До Львівської обласної військової адміністрації звернулась регіональна філія «Львівська залізниця» АТ «Укрзалізниця» щодо заходів з охорони лісонасаджень залізниці. За інформацією філії впродовж останніх років у захисних насадженнях залізниці фіксувалися випадки самовільних рубок дерев.

У зв’язку з цим, та з урахуванням статей 33, 86 Лісового кодексу України, статті 15 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», статті 33 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Львівською ОВА рекомендовано опрацювати органам місцевого самоврядування питання стосовно сприяння та здійснення в межах повноважень заходів щодо охорони і захисту захисних насаджень залізниці.

Відповідно до статті 4 Лісового кодексу України до лісового фонду України належать усі ліси на території України незалежно від того, на землях яких категорій за основним цільовим призначенням вони зростають, та незалежно від права власності на них, у тому числі лісові ділянки, захисні насадження лінійного типу, інші лісовкриті землі.

Водночас, Дрогобицька міська рада інформує населення щодо правового законодавства по самовільних рубках дерев у захисних насадженнях залізниці та відповідальність перед законом вразі їх незаконного здійснення.

Відповідно до статті 105 Лісового кодексу України порушення лісового законодавства тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність відповідно до закону. Зокрема, відповідальність за порушення лісового законодавства несуть особи, винні у незаконному вирубуванні та пошкодженні дерев і чагарників.

Незаконні рубки – це заготівля деревини без спеціального дозволу (лісорубного квитка) на використання лісових ресурсів. Правопорушником вважається особа, яка здійснює незаконну вирубку дерев або чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, перевезення, зберігання, збут незаконно зрубаних дерев або чагарників.

Правопорушник, який здійснив незаконну рубку дерев, сплачує розмір шкоди, заподіяної лісу та адміністративний штраф. Водночас, правоохоронні органи визначають кваліфікацію злочину та можливе настання кримінальної відповідальності.

Кримінальна відповідальність за незаконну вирубку лісу регламентується статтею 246 Кримінального кодексу України, а саме незаконна порубка дерев або чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, перевезення, зберігання, збут незаконно зрубаних дерев або чагарників, що заподіяли істотну шкоду, – карається штрафом від тисячі до тисячі п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

Перейти до вмісту