Загиблому захиснику України Дмитру Овчаренку можуть присвоїти орден Богдана Хмельницького: триває збір підписів

15:29 15 Січня 2024

На сайті Президента України зареєстровано петицію та розпочато збір підписів про присвоєння ордену Богдана Хмельницького ІІІ ступеня (посмертно) загиблому захиснику України – Овчаренку Дмитру Миколайовичу. Дмитро був вихідцем Дрогобицької громади. Йому назавжди залишиться 20…

Захисник України Дмитро Овчаренко народився у Рихтичах, Дрогобицької громади. З п’яти років він займався УШУ, брав участь у всеукраїнських змаганнях. З 14 років Дмитро почав займатись боксом. Навчався у Дрогобицькому ліцеї №4 ім. Лесі Українки та у Гімназії ім. Богдана Лепкого.

Дмитро екстерном закінчив 10-11 клас та здав ЗНО. У 2022 році вступив до Вроцлавського університету на кафедру «Міжнародних відносин», де посів перше місце в рейтингу і був визнаний кращим абітурієнтом року. Однак, не маючи змоги виїхати за кордон на навчання, Дмитро вступив до ВПУ № 19.

На жаль, він так і не завершив навчання, бо підписав контракт та пішов захищати Україну від ворога. Був стрільцем-помічником гранатометника 4 аеромобільного відділення 1 аеромобільного взводу 3 аеромобільної роти аеромобільного батальйону військової частини А0284 80 ДШБ.

Дмитро з дитинства мріяв про кар’єру військового. Цікавився історією та військовою справою. Самостійно вивчав тактику та стратегію, психологію людини. Він з першого бою зарекомендував себе як безстрашний боєць, відданий побратимам і Батьківщині. Був відмічений командирами як доблесний воїн, що володів лідерськими задатками, знанням тактики та стратегії.

За кілька боїв був відзначений командуванням та призначений старшим групи. Помітивши перспективність Дмитра, командування направляє його на курси до сержантської школи. Але Дмитро не повернувся з останнього бойового завдання.

6 травня Дмитро загинув героїчною смертю при виконанні бойового завдання з захисту України, поблизу населеного пункту Іванівське, Бахмутського району. Похований захисник на «Алеї Слави» в Дрогобичі.

Підтримати петицію про нагородження юного Героя (посмертно) можна за посиланням: https://petition.president.gov.ua/petition/215882?fbclid=IwAR1hnKAEv5Ui3D5yc-1-eeKsWhJZb08fNzFfRy2n7g3-UQ8SOxJ5kle6q3E .

Перейти до вмісту