Заборгованість зі сплати ПДФО сягає 40 млн грн: податкова служба просить всіх сплатити мінімальні податкові зобов’язання

9:38 22 Лютого 2024

Управління майна громади на виконання листа Головного управління ДПС у Львівській області від 07.02.2024 року № 1816/5/13-01-24-02-06 інформує, що заборгованість зі сплати податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) сягає 40 млн. грн.

Головне управління ДПС у Львівській області повідомляє, що станом на 01.02.2024 року контролюючими органами сформовано 51 840 податкових повідомлень – рішень з мінімального податкового зобов’язання (плата за користування землею – сільськогосподарського призначення та реалізацію виробництва власної сільськогосподарської продукції) на суму 49,8 млн. грн. Станом на сьогоднішній день усім платникам вручено податкові повідомлення – рішення на сплату податку на доходи фізичних осіб з мінімального податкового зобов’язання (МПЗ).

Станом на 01.02.2024 року кількість фізичних осіб, які сплатили ПДФО становить 7 108 осіб. Сума сплаченого ПДФО становить 9,6 млн. грн., що становить лише 19,3 відсотка.

Сплата МПЗ (мінімального податкового зобов’язання) здійснюється фізичною особою протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення – рішення. Реквізити для сплати МПЗ зазначаються в податковому повідомлені – рішенні.

Наголошуємо, що фізична особа у разі незгоди з визначеним контролюючим органом загальним МПЗ та/або розрахованою у відповідному податковому повідомленні – рішенні сумою річного податкового зобов’язання з податку, такий платник податку має право протягом 30 днів з дня вручення податкового повідомлення – рішення звернутися до контролюючого органу для проведення звірки даних, використаних для розрахунку суми податку, з наданням підтвердних документів.

Головне управління ДПС у Львівській області просить усіх фізичних осіб сплатити свої мінімальні податкові зобов’язання, оскільки кошти сплачені в межах МПЗ за користування землею сільськогосподарського призначення надходять до місцевих бюджетів за місцем розташування земельної ділянки і використовуються на забезпечення фінансування та виконання регіональних соціальних програм.

Перейти до вмісту