За російською мовою на територію України приходять російські танки та прилітають ракети, – Тарас Кучма закликав посилити заходи з протидії рускому міру

12:07 25 Квітня 2022

Після демонтажу радянської символіки на території меморіального комплексу «Вічний вогонь» на адресу міської ради у соціальних мережах посипалася критика від захисників «архітектурної спадщини». У той час, коли росія знищує все українське, а в країні тривають заходи з дерусифікації, такі дописи викликають занепокоєння.

Важливо, що демонтажу цій символіці передувала низка дій міської ради: створення організаційного комітету, проведення консультацій з громадськістю. Цим процесам було надано масштабного медійного супроводу. Саме на основі результатів проведених консультацій, було прийнято рішення про демонтаж радянської символіки. Тепер, коли росія повномаштабно вторглася на терени України, появилися захисники так званої архітектури, які досі мовчали.

Більше того, у їхніх дописи не містять норм офіційного звернення, а у їхньому змісті простежуються заклики, спрямовані на підрив діяльності місцевого самоврядування. З огляду на це, очевидно кінцеву мету таких «захисників».

З огляду на це очільник громади на щотижневій нараді закликав відповідальні структурні підрозділи посилити просвітницькі заходи серед мешканців та гостей громади.

Ми вже переконалися на прикладі міст на сході нашої держави, що після російської мови приходять російські танки та прилітають ракети. Дії московитів сьогодні нічим не відрізняються від дій НКВДистів у тридцятих та сорокових роках, підчас голодоморів, подій на станції «Крути», у Батурині. Це все – історія, яку повинні досконало знати не лише українці, а й увесь світ. Завдання ворога – знищити все українське. Тому ми повинні просилити просвітницькі заходи, щоб протидіяти тим, хто яро захищає комуністичну спадщину і все, що є основою руского міра, – наголосив Тарас Кучма.

Закликаємо мешканців громади, представників організацій та установ активно долучатися до консультацій, які буде проводити Дрогобицька міська рада, з метою подальшого визначення облаштування території на перехресті вулиць Івана Франка та Самбірської. А також нагадуємо, що будь які пропозиції можна надсилати до Дрогобицької міської ради за допомогою електронних сервісів системи «Розумне місто».

На фото: розкопки останків жертв НКВД на території сучасного Меморіалу «Тюрма на Стрийській», 1991 рік

Перейти до вмісту