За останні роки борг Трускавецького водоканалу перед КП “Дрогобичводоканал” “стрибнув” з чотирьох до дванадцяти мільйонів гривень

21 Травня 0:00

Фото з мережі Інтернет

“Що винен- віддати повинен” – свідчить прислів’я. Момент розплати між КП “Дрогобичводоканал” та ТОВ “Трускавецький водоканал” затягнувся на роки. Ці боргові взаємини мають шанс ввійти в історію за рекордною кількістю написаних Дрогобицьким водоканалом листів, організованих нарад, судових позовів та демонстративною пасивністю сторони боржника.

Періодично у місті-курорті виникає напруга із водопостачанням з питного озера. Тоді тамтешні урядники, як було нещодавно, вказують пальцем на Дрогобицький водоканал, мовляв, монополіст не хоче продавати більше води. І в уяві трускавецької громади тут же постає злісний і невблаганний Дрогобицький водоканал, що безсердечно збиткується з громади сусіднього міста. Цей туман напускається свідомо. Насправді дрогобицькому підприємству вигідно продавати якомога більше води оптовому споживачу, як і вигідно, щоб цей споживач був платоспроможним.

З фінансового звіту ТОВ “Трускавецький водоканал” за 2018 р. випливає, що зобов’язання підприємства перевищують його активи на 3955,2 тис. грн. Отож, підприємство стоїть на шляху банкрутства.

Трускавецький водоканал сьогодні боргує КП “Дрогобичводоканал” 12,3 млн. грн. Якщо згадати , що 01.12.2015 р. цей борг становив 4 млн 49 тис. грн, то Дрогобицьке підприємство має насторожливі підстави,щоб бити на сполох. Причому керується водоканал лише прагматичною метою – повернути власні фінанси.

У оплаті за послуги ТОВ “Трускавецький водоканал” маневрує: недоплачує поточні нарахування, натомість частково погашує розтерміновані, відповідно до судових рішень, заборгованості. Таким чином, розмір загального боргу лише зростає.

Безліч нарад на рівні обох підприємств, на рівні міста та області щоразу закінчувалися у дусі говорили, балакали, сіли і заплакали. Поданими нами пропозиціями влада Трускавця нехтує, натомість власної альтернативи не пропонує.

У 2016 р. Дрогобицький водоканал ініціював проект угоди для врегулювання спірних заборгованостей, згідно з яким КП “Дрогобичводоканал” зобов’язувалося не стягувати санкції з нових заборгованостей на суму 4260,2 тис. грн. Щодо спірних заборгованостей за період з 01.01.2016 по 31.05.2016 р., боржнику надавалася можливість розтермінувати їх, він звільнявся від будь-яких санкцій на цю заборгованість. Втім ініціатива не була підтримана.

У листі від 30. 04.2019 р. № 533 генеральний директор Віктор Марченко зазначив, що погашення боргу можливе лише за рахунок зовнішніх джерел фінансування. У жовтні 2018 р. КП “Дрогобичводокананал” подало на розгляд Трускавецькому міському голові Андрію Кульчинському повний пакет документів з обгрунтуванням щодо договору поруки для забезпечення виконання грошових зобов’язань ТОВ “Трускавецький водоканал”. У відповідь – мовчання, не спромоглися навіть на дипломатичну відписку. Правоту Дрогобицького підприємства повністю визнає Феміда. За три останні роки на його користь було прийнято 11 судових рішень.

– Шляхом залучення німецьких інвестицій трускавецька влада створила нове підприємство з водопостачання. Ймовірно, є сподівання, що борги ТОВ “Трускавецький водоканал” кануть в лету, – каже начальник Дрогобицького водоканалу Роман Шагала. – Такі сподівання даремні. Маємо приклад Борислава, де новоутворене підприємство КП “Вододар” успадкувало борги свого попередника КП “Бориславводоканал”. Проте трускавецька громада навряд чи розуміє, що очищена навіть на сучасних очисних спорудах вода з питного озера ніколи не зрівняється за якістю з джерельною водою, добутою дрогобицьким водоканалом з підземних надр. Цю воду підприємство продає ТзОВ “Трускавецький водоканал” за оптовою ціною 9,33 грн з за 1 куб м з ПДВ, а населенню Трускавця її реалізують по 28,71 грн за 1 куб м з ПДВ.

Останнім часом проблеми водопостачання у Трускавці даються взнаки. Продовжуться безрезультатні наради за участю керівництва Дрогобича, Трускавця, начальників двох водоканалів. І знову хід по замкненому колу.

Щоразу стає очевидніше: у вирішенні справи партнери не зацікавлені.

Дрогобицький водоканал не має наміру довести до банкрутства ТОВ “Трускавецький водоканал”, навпаки – підприємству вигідно мати надійного платоспроможного покупця послуги.

КП “Дрогобичводоканал”

Чат-бот Гаряча лінія