З 5 жовтня у Дрогобичі контролюючими органами розпочнуться перевірки, спрямовані на детінізацію зайнятості та доходів населення
Громади постійно шукають джерела для збільшення своїх доходів, щоб надавати якісні та доступні послуги і при цьому розвиватися. Питаннями наповнення місцевих бюджетів мають перейматися не лише виконавчі органи місцевої ради та депутати, але й самі мешканці. Усі, хто живе в громаді, користуються послугами бюджетних установ і закладів, а отже мають розуміти, що не можуть стояти осторонь питань їх фінансування. Крім того, з місцевого бюджету реалізуються важливі для кожного мешканця проекти соціального та економічного розвитку території.
Але, поки що, це не так. Проблемою країни і нашої громади є тіньова зайнятість та виплата заробітних плат «в конвертах» через що місцеві і державний бюджети втрачають мільярди гривень, а отже зменшуються можливості для розвитку громад, підвищення якості послуг мешканцям.
П’ятого вересня цього року Кабміном ухвалено розпорядження «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення» , яке дало старт боротьбі з тіньовою зайнятістю. Ним Уряд доручив Держпраці, ДФСУ, Пенсійному фонду, Національній поліції, іншим центральним органам виконавчої влади за участю органів місцевого самоврядування провести до 5 жовтня 2018 року інформаційно-роз’яснювальну кампанію щодо неприпустимості допуску до роботи найманих працівників без оформлення з ними трудових відносин. Мета заходів – донесення до діючих та потенційних роботодавців, працівників та інших верств населення інформації щодо положень законодавства про працю, видів відповідальності за його порушення.
Робоча група з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення Дрогобицької міської ради постійно на протязі кількох років проводять засідання та інформаційні заходи щодо роз’яснення негативних наслідків отримання заробітної плати «у конвертах». Чергове виїзне засідання проведено 19 вересня в 20 суб’єктів господарювання по місцю здійснення їх господарської діяльності. В ході якого виявлено виконання трудових функцій, та присутність на робочих місцях осіб, які не перебувають в трудових відносинах із підприємцями. Більше того, одна особа здійснювала діяльність взагалі без реєстрації.
Крім того, з всіма роботодавцями та їх працівниками проведено інформаційно-роз’яснювальну компанію в основі якої лежить боротьба за легалізацію трудових відносин, формування офіційних доходів працівників, встановлення належних умов праці та захист трудових прав працівників з одного боку та спонукання роботодавців до здійснення своєї діяльності відповідно до вимог трудового законодавства з іншого.
Починаючи з 5 жовтня 2018 року, контролюючими органами розпочнуться перевірки спрямовані на детінізацію зайнятості та доходів населення. Тому, в черговий раз нагадуємо, що допуск працівника до роботи без офіційного працевлаштування – заборонено! Штраф за таке порушення становить 111690 гривень за кожного нелегально працюючого.
Тільки офіційне працевлаштування забезпечує гідні умови праці, достойну заробітну плату, належну пенсію в майбутньому та добробут для нашого міста і України.
Сектор з питань праці ДМР