Юних парламентарів Дрогобича навчали основ медицини, психології та самооборони. ФОТО

30 Травня 0:00

З листопада минулого року у Дрогобичі при Дрогобицькому міському центрі соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді функціонувала «Школа відваги та самооборони».

Школа функціонувала у трьох напрямах — медицина, основи самооборони та психології.

Десятки дітей, які є учасниками Дитячого парламенту Дрогобича, на практиці навчали як надати першу домедичну допомогу у різних життєвих ситуація, захищати себе та ближніх у разі фізичної небезпеки чи нападу, а також навчали як правильно поводитись, аби уникнути конфлікту у сім`ї, з друзями чи однокласниками.

Ділились досвідом та навчали юних парламентарів Чемпіон світу з рукопашного бою Мар`ян Гуржій, відомі волонтери та тренери Ярослав Регей, Орест Шевчук та Андрій Бирка.

Сертифікати про закінчення «Школи відваги та самооборони» учасникам Дитячого парламенту вручив міський голова Дрогобича Тарас Кучма.

Церемонія вручення відбулась у середу, 29 травня, у Світлиці Дрогобицької Ратуші.

Самі ж випускники «Школи відваги та самооборони» Анастасія Костюхіна, Христина Антоник та Ярослав Журавчак діяльність такої школи вважають більш ніж доцільною та навіть необхідною.

«Нам на практичних заняттях показували, як накладати джут при виникненні кровотечі, як надати першу домедичну допомогу, допоки не прибудуть лікарі, при опіках та обмороженнях. Ми багато чого запам`ятали і тепер знатимемо, як діяти в таких ситуаціях, і, можливо, навіть зможемо врятувати чиєсь життя», — ділиться враженнями випускниця Школи Анастасія Костюхіна.

Христина Антоник, яка є головою Дитячого парламенту Дрогобича, зазначає, що завдяки роботі Школи учні тепер знають, як уникнути конфліктних ситуацій у сімейних стосунках та з друзями чи колегами.

«Чемпіон світу з рукопашного бою Мар`ян Гуржій, який є нашим земляком з Дрогобича, показав нам основні бойові прийоми, за допомогою яких ми зможемо захистити себе та близьких, якщо виникне така необхідність», — прокоментував учень «Школи відваги і самооборони» Ярослав Журавчак.

Директор Дрогобицького міського центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді Оксана Матчишин зазначає, що надалі при Центрі функціонуватимуть школи юного гіда, волонтера та комунікації і медіаграмотності, де юних парламентарів навчатимуть особливостей роботи у цих галузях.

Прес-служба ДМР

 

Чат-бот Гаряча лінія