Ярмарок «Дрогобицький крам»: за вісім місяців продажу крафтової продукції акумулювали понад 112 тисяч гривень
У Дрогобичі вже традиційно реалізовують проведення благодійної крафтової ярмарки «Дрогобицький крам». Ярмарок набув періодичності, він об’єднує митців, місцевих підприємців, крафтовиків, які мають нагоду здобути нові знайомства, продемонструвати свою продукцію, реалізувати її та тим самим допомогти фінансами українським військовим. А містяни та гості міста мають змогу придбати унікальні речі створені крафтовиками, зокрема — мистецькі картини, біжутерію, патріотичну символіку, вироби з глини, мед та солодощі.
Як повідомляють організатори ярмарки, а це Управління культури та розвитку туризму ДМР, ідея зародилась після того, як у місті провели Дрогобицький Вернісаж, який згуртував 16 митців із різних міст нашого регіону, а також викладачів, учнів, студентів художніх і мистецьких шкіл та поціновувачів прекрасного. Відтак, після успішного проведення благодійного вернісажу, в організаторів визріла ідея — створити майданчик, на якому можна об’єднати творчих людей нашого міста та регіону і підтримати ЗСУ.
Ми вирішили, що було б добре створити місце, яке згуртує талановитих людей нашого краю та стане майданчиком на якому має можливість показати свій потенціал молодь міста, крафтовики та митці. Окрім цього, активну участь у наших крамах беруть і майстри зі Стрия, Борислава та інших громад. Внутрішньо переміщені особи, які опинились зараз у складних умовах також продовжують долучатись до заходу, знаходять себе у творчості та реалізовують свою креативну продукцію, — коментує головний спеціаліст відділу туризму, промоцій та креативних індустрій Ірина Партика.
Як повідомляють в Управлінні культури та розвитку туризму ДМР, за 8 місяців у місті вдалось провести 16 ярмарок «Дрогобицький крам» на яких зібрано понад 112 тисяч гривень. Усі вилучені кошти організатори передали на потреби 67-го окремого Батальйону Територіальної Оборони. Відтак, закупили блок безперебійного живлення Bandera Power, генератор, зимові водонепроникні бахіли з шипами, теплий одяг та взуття, долучились до збору коштів на закупівлю приладу нічного бачення для воїнів тощо.
У новому році плануємо і надалі проводити наші ярмарки, адже бачимо у них потребу зі сторони майстрів та містян, які хочуть придбати унікальну продукцію і підтримати ЗСУ. Також це слугує як додаткова туристична принада міста, адже про наш ярмарок знають навіть у Львові. Тому в новому році хочемо розвиватись, взаємодіяти з іншими територіальними громадами та залучати більше людей до доброї справи, — додала Ірина Партика.