Якість освіти, міжнародна співпраця, волонтерство: ректорка ДДПУ відзвітувала про роботу за рік
На конференції трудового колективу Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка було підбито підсумки діяльності вишу та визначено пріоритетні завдання на 2024 рік.
Під час доповіді ректорка університету, професорка Валентина Бодак зосередила увагу присутніх на здобутках закладу, який є сучасним конкурентоспроможним освітнім, науково-дослідницьким і культурним центром.
Діяльність вузу сприяє сталому інноваційному розвитку регіону через підготовку висококваліфікованих фахівців. Це єдиний педагогічний університет Львівщини – 70% вчителів області є його випускниками.
Дрогобицький педуніверситет – є містоутворюючим підприємством, одним з найбільших платників податків Дрогобицької ОТГ.
У консолідованому рейтингу закладів вищої освіти України 2023 року Дрогобицький педагогічний університет посідає 3-тє місце серед педагогічних закладів. У рейтингу вишів за показниками Scopus серед педагогічних університетів – університет на другій сходинці декілька років поспіль, а згідно з академічним рейтингом ЗВО України «Топ-200 Україна 2023» – на 81-ій позиції.
Цього року за результатами оцінювання Державної служби якості освіти Дрогобицький педагогічний університет очолив список ЗВО з найнижчим ступенем ризику суб’єктів господарювання.
Таких результатів ми досягли завдяки кропіткій науковій праці наших науково-педагогічних працівників, а також науковим досягненням наших здобувачів вищої освіти. Сподіваюся, що завдяки злагодженій праці всього колективу університету ми й надалі зберігатимемо передові позиції, – зазначила Валентина Бодак.
Ректорка проаналізувала також здобутки в одній з пріоритетних сфер діяльності університету – налагодженні міжнародної співпраці, яка передбачає розширення мережі закордонних партнерів, реалізацію спільних проєктів, наукових досліджень, програм академічної мобільності. Станом на 2023 рік університет реалізує 75 міжнародних угод.
Окрему увагу ректорка зосередила на волонтерських ініціативах вишу. У перші дні повномасштабної війни студенти та викладачі створили волонтерський центр, який координував організацію міжнародної гуманітарної допомоги; збір коштів і медикаментів на потреби ЗСУ; продуктів харчування і непродовольчих товарів, плетіння маскувальних сіток; надання психологічної допомоги ВПО; координацію діяльності з військовою адміністрацією Дрогобицької ОТГ.
Працівники вузу перерахували на потреби ЗСУ середньоденний заробіток у сумі 2 431 778,84 гривень.
З 28 лютого 2022 року гуртожитки університету стали прихистком для вимушених біженців – з початку війни тут було поселено 1 380 особи. Протягом 2022-2023 років у гуртожитку №1 завдяки підтримці ЛОДА та благодійній допомозі закладів вищої освіти та громадських організацій європейських країн, були проведені ремонтні роботи, завдяки яким умови проживання для внутрішньо переміщених осіб стали більш комфортними.
Волонтерський центр Дрогобицького педагогічного університету і сьогодні продовжує займатися матеріально-технічним забезпеченням військових, проведенням благодійних заходів.