Як протидіяти булінгу та насильству: у освітніх закладах Дрогобицької громади проведуть просвітницько-профілактичні заходи

10:49 29 Травня 2024

Спілкування дітей шкільного віку часто супроводжується проблемами міжособистісного характеру. Особливо ці процеси загострюються в підлітковому віці. Неврівноваженість та збудженість нервової системи підлітків часто провокує перепалки у шкільних колективах, а часом призводять до фізичних розбірок та булінгу по відношенні до тих, хто слабший, спокійніший чи просто відрізняється від інших.

Факти булінгу та фізичного насильства в жодному разі не можна замовчувати, адже жертви знущань в подальшому мають серйозні проблеми з самооцінкою, живуть в постійному страху та замкнутості, що може спровокувати страшні наслідки.

З метою протидії булінгу та попередження фактів насильства між школярами, відділ освіти Дрогобицької міської ради ініціює проведення просвітницько-профілактичних заходів для освітян та представників молодіжного самоврядування.

Першочергово таке навчання планують провести на базі Наукового ліцею імені Богдана Лепкого – для психологів, педагогів та представників учнівського самоврядування. В подальшому профілактичні бесіди повинні відбутись в усіх освітніх установах громади, аби забезпечити охоплення інформацією всіх учасників освітнього процесу.

Мета заходів: актуалізація знань про булінг в учнівському середовищі та відпрацювання алгоритмів допомоги.

Насильство неприйнятне в будь-якому середовищі, в тому числі, й учнівському. Ми закликаємо всіх батьків, вчителів та учнів бути пильними та не залишати без уваги подібні випадки – наголошують у відділі освіти.

Інформаційні заходи проведуть у школах громади, щоб підвищити обізнаність про проблему булінгу та навчити дітей, як правильно діяти в таких ситуаціях. Всіх небайдужих закликають приєднуватися до заходів та сприяти створенню атмосфери доброзичливості та підтримки у громаді.

Перейти до вмісту