Як правильно діяти у випадку повітряної тривоги: прості правила, що рятують життя

Нещодавня атака на Дрогобич показала очевидне: в Україні немає «тихих» чи «безпечних» міст. Ворог атакує не лише прифронтові регіони, а й глибокий тил. Сигнал повітряної тривоги — не для того, щоб тривожити, а щоб дати час убезпечити себе та близьких.
Що робити, коли лунає повітряна тривога:
– Негайно перейдіть до найближчого укриття. Якщо ви в багатоповерхівці — спустіться на перший або цокольний поверх, у підвал або коридор із несучими стінами, подалі від вікон.
– Дотримуйтесь “правила двох стін”: між вами та зовнішнім простором повинно бути щонайменше дві капітальні стіни. Вони можуть захистити від уламків, ударної хвилі чи скла.
– Також слід увімкнути радіо чи телебачення, аби прослухати термінові новини про можливу надзвичайну ситуацію (інформацію повинні надати впродовж 5 хвилин після початку виття сирен). Також стан новин у населеному пункті слід черпати з офіційних джерел міської ради.
– Не стійте на вулицях, балконах та у дворах будинків під час тривоги. Не фільмуйте на телефон наслідки удару або ж польоту ракет чи БпЛА,
– В жодному разі не викладайте світлини із пошкодженнями певних об’єктів після обстрілів, чи напрямок руху ворожих цілей.
Окрім цього, звертаємось до ОСББ та балансоутримувачів житлових будинків:
Просимо забезпечити вільний доступ мешканців до найпростіших укриттів у підвалах та технічних приміщеннях багатоквартирних будинків. Наявність відкритого й обладнаного простору — це не лише вимога часу, а й реальна можливість убезпечити життя людей.
У сучасних умовах держава та громада працюють над укриттями, але кожен повинен також подбати про облаштування безпечного місця у своїй будівлі, під’їзді чи домі самостійно. Перевірте, чи доступний ваш підвал, чи є там мінімальні умови, чи знають сусіди, куди йти під час тривоги.
Безпека — це не лише про систему, це про відповідальність кожного. Тільки разом ми можемо зменшити ризики та зберегти найдорожче — життя.