Як не припаркувати своє авто на кругленьку суму

6 Травня 10:23

З початку 2021 року інспекторами з паркування та благоустрою департаменту міського господарства ДМР було складено 33 протоколи та 24 приписи про адміністративне правопорушення за ст. 152 КУпАП (порушення Правил благоустрою м. Дрогобич), 1036 повідомлень про притягнення до адміністративної відповідальності за порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксоване в режимі фотозйомки (відеозапису).

За повідомленнями та постановами здійснено оплати адміністративних стягнень (штрафів) на суму 228016,45 грн.

За складеними протоколами відповідні адміністративні комісії постановили застосувати адміністративні стягнення на загальну суму 4760,00 грн.

Додатково повідомляємо, що КУпАП передбачено такі стягнення:
– ч. 1 ст. 122 (340,00 грн) – порушення вимог дорожніх знаків та розмітки проїзної частини доріг;
– ч. 3 ст. 122 (680,00 грн) – порушення правил зупинки, стоянки, що створюють перешкоди дорожньому руху або загрозу безпеці руху;
– ч. 1 ст. 1521 (100,00 грн – двадцятикратний розмір вартості однієї години послуги; (згідно вартості 1 год. на вул. Шолом-Алейхема – 5 грн) – порушення правил паркування транспортних засобів, у тому числі неоплата вартості послуг з користування майданчиком для платного паркування за кожну добу користування.

Відповідно до ст. 3001 КУпАП, постанова про накладення адміністративного стягнення за порушення зупинки, стоянки та паркування транспортних засобів, зафіксоване в режимі фотозйомки (відеозапису), вважається виконаною у разі сплати штрафу за повідомленням про притягнення до адміністративної відповідальності, залишеним уповноваженою посадовою особою на місці вчинення правопорушення на лобовому склі транспортного засобу, у тому числі шляхом сплати 50 відсотків розміру штрафу протягом 10 банківських днів з дня вчинення відповідного правопорушення.

Згідно зі ст. 308 КУпАП, у порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.

Відповідно до рішення виконавчого комітету Дрогобицької міської ради «Про надання повноважень на розгляд справ про адміністративні правопорушення» № 54 від 16.02.2021, посадових осіб місцевого самоврядування – начальника відділу, інспектора з паркування та благоустрою; головного спеціаліста, інспектора з паркування та благоустрою; спеціаліста, інспектора з паркування та благоустрою відділу безпеки та контролю департаменту міського господарства Дрогобицької міської ради у межах населених пунктів Дрогобицької міської територіальної громади уповноважено:
– складати протоколи про адміністративні правопорушення за ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення;
– розглядати справи про адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1, ч. 3, ч. 7 ст. 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у частині порушень правил зупинки, стоянки транспортних засобів, зафіксованих у режимі фотозйомки (відеозапису), ч. 1, ч. 2, ч. 8 ст. 1521 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Нагадуємо, у межах центральної частини міста облаштовано парковки на вулицях Івана Франка, Тараса Шевченка, Ярослава Осмомисла, Ковальській, Степана Бандери, Івана Мазепи, Миколи Лисенка, Бориславській, Данила Галицького, Шолом-Алейхема, Пилипа Орлика, Володимира Великого, Стрийській та інших.

Закликаємо водіїв не ігнорувати правила дорожнього руху та не паркувати автомобілі у недозволених місцях.

Також нагадуємо, що припаркувавши автомобіль на стоянці на вулиці Шолом-Алейхема, паркувальний талон необхідно розмістити під лобовим склом.

Перейти до вмісту