Як малята природу рятували
“Активно впливати на природу, але при цьому залишатися сином її,
бути вінцем її творіння і водночас володарем її сил,
по-синівські бережливо ставитись до неї –
ось яку позицію нам треба виховувати в учнів
в процесі їх взаємодії з природою”.
Василь Сухомлинський
Коли слід навчати дітей оберігати природу? В якому віці дитина починає усвідомлювати, що в природі все взаємопов’язано, а людина – органічна складова екосистеми нашої блакитної планети? Хто має прищепити дітям стійкі навички піклування про екологію???
Формування основ екологічної культури – справа родини та сучасного закладу дошкільної освіти. Дитина, наслідуючи поведінку батьків продовжує родинний сценарій у своєму житті. Завдання педагогів дитсадка – навчити дитину пізнати та берегти рідну природу.
27 лютого в ЗДО №11″Світлячок” вихованці старшої групи “Калинка” вирушили у цікаву подорож зі своїм вихователем Н.Захаряк.
В посилці від Лісовичка діти отримали глобус. Багато цікавого про нашу планету дізнались гості, які були присутні на заході. Планету Земля називають блакитною через велику кількість води, яка є в океанах, морях, ріках та озерах. Зелені ліси та коричневі гори є окрасою нашої планети. З великим інтересом малята переглянули мультфільм “Пригоди лісових друзів”. Зовсім по дорослому малята з’ясовували небезпеки і знаходили відповіді на складні питання.
До малят звернулась Природа по допомогу – ліс та озеро вмирали від великої кількості сміття. Малята, заздалегідь приготували рукавички та пакети для сміття. Вирушили до лісу і всі разом з вихователем рятували озеро і дерева.
За допомогу Ліс віддячив малятам веселим співом пташок, звірята повернулись до своїх домівок, в озері знову замешкали рибки, жабка весело скрекотала на бережку.
Повернувшись до дитсадка, діти вчились сортувати сміття в окремі контейнери.
Дякуємо дошкільнятам і їх вихователю за повчальне заняття.
Найкраще діти навчаються в грі. Цікава гра-подорож допомогла дітям зрозуміти, що природу треба берегти.
Велике прохання до дорослих, які оточують наших дошкільнят – не смітіть! Залишайте чистим місце відпочинку в природі! Не губіть природу! Будьте прикладом для своїх дітей! Бережімо нашу блакитну планету спільно!
Разумна Л.М., вихователь-методист