Визначено переможців серед учнів та студентів конкурсу «розумних» проектів «SMART-громада»: хто потрапив у фінал
Проявили креатив, ІТ-грамотність та командну роботу – учні та студенти Дрогобиччини взяли участь у конкурсі «SMART-громада» із розробки проектів, спрямованих на створення інноваційних продуктів та рішень з використанням «розумних» пристроїв та інформаційних технологій.
Конкурс ініціював та проводив Донецький національний технічний університет, із яким цього літа Дрогобицька міська рада підписала Меморандум про співробітництво. Вищий навчальний заклад функціонував у Покровську, відтак 28 серпня цього року Міністерство освіти та науки України затвердило наказ про його релокацію до Дрогобича.
Допоки триває процес релокації, технічний університет широко презентує напрямки своєї діяльності та організовує для майбутніх студентів цікаві наукові пікніки та конкурси.
Один з таких – «SMART-громада».
Основна ідея конкурсу полягала у розробці проєктів та реалізації прототипів, що спрямовані на створення інноваційного продукту та SMART-рішень з використанням «розумних» пристроїв та інформаційних технологій для вирішення суспільно значимих, соціальних, гуманітарних, технічних, економічних, освітніх задач та подолання інших викликів сьогодення.
До участі в конкурсі загалом зголосилось 10 команд учнів та студентів Дрогобицького краю, відтак до фіналу відібрали п’ять кращих проєктів від талановитої молоді. Серед них: команда «Robo DRO» Ліцею №2 м. Дрогобич, команда «Науковці» Дрогобицького наукового ліцею імені Б.Лепкого, команда «Сонячні інноватори» Механіко-технологічного коледжу, команда «Smart Com» Трускавецької середньої загальноосвітньої школи №3, а також команда «Кодові магістри» Попелівського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів, Бориславської міської ради.
Перед початком презентацій STEM-проєктів, які відбулись у конференц-залі Дія.Центру Дрогобича, усіх учасників інноваційного конкурсу привітала Вікторія Воропаєва, проректор з науково-педагогічної роботи Донецького національного технічного університету. Вона зазначила, що аналогічні конкурси Донецький національний технічний університет організовує систематично.
Такі конкурси допомагають розкрити творчий та науковий потенціал молоді та учнів. Нам є цікаві ваші бачення, креативні думки та напрацювання у сфері інформаційних технологій, науково-технічних проєктів та «розумних» пристроїв. Знаємо та віримо, що українська молодь – здібна, талановита і завдяки вам наша держава процвітатиме та обов’язково здобуде Перемогу”, – зазначила Вікторія Воропаєва.
Відтак, учасники конкурсу перейшли до презентації своїх науково-технічних проєктів. Їх було п’ять: перший – «Розумний будинок», який презентували учні Попелівського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів. Суть задуму полягала у керуванні будинком та його благами за допомогою голосового управління. За словами розробників – це на часі, оскільки в час війни чимало людей втратили кінцівки тож елементарне увімкнення світла, чи інших простоїв в оселі – стає проблемою.
Другий проєкт – «Інтерактивний сайт шкільної бібліотеки» від учнів Ліцею №2 м.Дрогобича. Суть задуму – в розроблені сайту шкільної бібліотеки, який містить інформацію про наявні книг в бібліотеці, чи є вони в доступі, чи в когось «на руках». Також сайт містить такий фунціонал, як бронювання книг.
Третій проєкт – «Лазерний тир» від команди учнів Дрогобицького наукового ліцею імені Б.Лепкого. Суть задуму, що навіть в навчальному закладі учням слід трішки розвіятись та гуртуватись навколо спільних ідей. Сам задум можна вдосконалювати та залучати до його розробки ще більше коло ліцеїстів.
Четвертий проект – «Система автоматизованого вирощування мікрозелені» від учнів Трускавецької школи №3. Юні розробники спроектували цілу систему, яка покликана забезпечити вирощування мікрозелені, практично без втручання людини.
П’ятий проєкт – «Сонячна лавка» від студентів Механіко-технологічного конкурсу. Суть задуму – в створенні «розумної» лавки, яка допоможе в межах міста підзарядити смартфон та зберегти його під час процесу зарядки в безпеці, у спеціальній камері схову.
Усі проєкти слухало, обговорювало та ставило запитання юним розробникам компетентне журі, членами якого були: Вікторія Воропаєва, проректор з науково-педагогічної роботи ДНТУ, Володимир Кондзьолка, директор КУ «Інститут міста Дрогобича», Олександр Томашенко, директор КП «Екран-Сервіс», Мар’яна Козлова, психолог, директор дитячого розважального центру «Kids Club» та інші.
Кульмінацією заходу стало визначення та нагородження переможців. Перемогу присудили команді учнів «Кодові магістри» – Попелівського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів за проєкт «Розумний будинок». Від керівництва Донецького національного технічного університету переможці отримали для свого навчального закладу 3-D принтер та відповідний диплом. Інші команди також були нагороджені дипломами за участь. Відзначили і педагогів, які допомагали у підготовці інноваційних проєктів школярам. Також окремими подарунками було нагороджено окремих талановитих учнів.
Зазначимо, конкурс «SMART-громада» ініціював Донецький національний технічний університет в рамках освітнього проєкту «Школа Техно», що реалізується проєктом EDUTIP та фінансується Європейським союзом.