Випускників 9-х класів з числа родин військовослужбовців запрошують на безкоштовне навчання у безпекові ліцеї
У вересні 2024 року в Україні розпочали роботу п’ять ліцеїв безпекового та національно-патріотичного спрямування, які діють при Міністерстві внутрішніх справ України.
У них навчаються учні впродовж 10-11 класу, здобуваючи повну загальну середню освіту за профільними напрямками, дотичними до оборонної сфери, роботи поліції та ДСНС.
Сьогодні у приміщенні Дрогобицької міської ради відбулась інформаційна робоча зустріч з представником поліції, старшим лейтенантом Віталією Мроць, яка ознайомила присутніх про роботу безпекових ліцеїв та можливості для навчання, які відкриті для дітей військовослужбовців Дрогобицької громади.
Провів зустріч заступник міського голови з гуманітарних та соціальних відносин Юрій Кушлик. Також до зустрічі були залучені представники відділів, дотичних до роботи з учнівською молоддю та родинами військових – відділу освіти, відділу сім’ї та молоді, служби у справах дітей та відділу соціально-психологічної, правової підтримки та взаємодії з захисниками, захисницями та членами їх сімей.
Наразі в Україні працює п’ять таких ліцеїв – у Києві, Вінниці, Дніпрі, Кривому Розі та Івано-Франківську.
Право вступу до цих закладів загальної середньої освіти мають діти, які закінчили 9 клас, які є дітьми військовослужбовців, поліцейських, осіб рядового, начальницького складу служби цивільного захисту, інших працівників органів сектору безпеки і оборони, зокрема діти загиблих, поранених, полонених, звільнених з полону та зниклих безвісти захисників України.
Навчання у цих ліцеях відбувається на безкоштовній основі. Дітей забезпечують:
– безпечним освітнім середовищем,
– сучасними навчальними аудиторіями, обладнаними новітньою комп’ютерною технікою,
– безкоштовним проживанням у комфортних умовах пансіону,
– безкоштовним збалансованим 5-разовим харчуванням
– безкоштовним форменим одягом за сезонами.
Для вступу до ліцеїв потрібно скласти вступні іспити – з української мови та історії України. Також важливою складовою є фізична витривалість.
Детальнішу інформацію щодо навчання та вступу можна отримати за телефонами: 066 726 76 18, 096 620 65 25.
Нам важливо проводити заходи профорієнтації для учнів 9-х, можливо навіть і 8-х класів. Щоб діти потрохи усвідомлювали, до якого напрямку в них є нахил, ретельніше вивчали профільні предмети та обирали для себе ті професії, у яких справді зможуть розвиватись та стати висококласними спеціалістами» – наголосив Юрій Кушлик.
Профорієнтаційні тести для учнів планують провести у співпраці зі школою ІТ-step, філія якої функціонує у Дрогобичі. В подальшому учням старших класів презентуватимуть інформацію про можливості вступу до різних профільних навчальних закладів.