Виклики та відновлення України: стартувала щорічна міжнародна конференція Демократичний тиждень «Карпатське море»

16:31 29 Квітня 2025

В ці дні у Трускавці стартувала щорічна міжнародна конференція – «Карпатське море». Численних учасників Демократичного тижня, серед яких посадовці різних рівнів влади, експертна спільнота та іноземних гостей приймав готельно-курортний комплекс «Карпати».

Конференцію організувала однойменна громадська організація під керівництвом Лілії Гончаревич за активної підтримки Трускавецької міської ради. Партнерами заходу також виступили міські голови Дрогобича, Борислава, Східниці та Славська.

«Карпатське море» – потужний майданчик для поглиблення міжнародної співпраці, нових ідей та напрацювань. Формат конференції спрямований на консолідацію зусиль між Україною та країнами Північної Європи, Балтії та інших регіонів. Захід створює своєрідну платформу для обговорення шляхів посилення підтримки України та наближення Перемоги. Міжнародний форум є своєрідним прототипом демократичних фестивалів Північної Європи та Балтії, традиція яких сягає понад 50 років.

На урочистому відкритті міжнародної конференції Дрогобицьку громаду представив міський голова Тарас Кучма та заступник з гуманітарних і соціальних відносин Юрій Кушлик.

Церемонію відкриття очолив міський голова Трускавця Андрій Кульчинський. Серед почесних гостей, які виступили з вітальними словами як онлайн так і офлайн були: Міністр КМУ Олег Немчінов, Третій Президент України Віктор Ющенко, Заступник Голови Парламенту Ісландії Б. Харальд Доттір, Директор Програми розвитку ООН в Україні Я. Сільє, Президентка Нордичної Ради Г. Бйорклунд та багато інших.

В рамках форуму відбулися численні панелі, на яких обговорювали питання викликів та можливостей для України у сучасному світі для наближення Перемоги, соціальну згуртованість і стійкість суспільства, євроінтеграцію, НАТО, оборону, економіку, відбудову країни, енергетичну стійкість, а також роль медіа як голосу опору, правозахист, реабілітацію, міжнародну дипломатію, міжнародну допомогу, волонтерські ініціативи, молодіжну політику, місцеве самоврядування.

Яскравим елементом відкриття Демократичного тижня «Карпатське море» став показ колекцій українських дизайнерів від Fashion Globus Ukraine під гаслом «У чому секрет стійкості України?». Як розповіла Голда Виноградська, президентка національного галузевого партнерства у легкій промисловості України, моделями для показу виступили 80-ть випускників Дрогобицьких ліцеїв та студентів закладів профтехосвіти, а також інших навчальних установ міста Котермака під керівництвом Олександри Пашко – начальниці відділу сім’ї та молоді ДМР. Показ супроводжувався відеорядом про міста, звідки походить кожна колекція – Суми, Тернопіль, Чернігів, Київ, Крим та інші регіони України.

Загалом потужним доповненням до Демократичного тижня стали численні виступи творчих колективів, серед яких і Заслужений Прикарпатський ансамбль пісні і танцю України «Верховина».

Форум триватиме до 2 травня і впродовж цих дні для учасників заплановані десятки панельних дискусії, семінари, лекції та багато пізнавальних подій в межах Трускавця, Дрогобича, Східниці.

 

Перейти до вмісту