Вшанували мучеників: на братській могилі жертв НКВС встановили пам’ятний хрест
У 1991 році у Дрогобичі було здійснено чин поховання останків 486 жертв НКВС. Залишки тіл були віднайдені та ексгумовані під час розкопок на території колишньої катівні НКВС СРСР (сьогодні – меморіал «Тюрма на Стрийській»). Їх перепоховали на Полі Скорботи у братських могилах, а місця захоронення означили символічними хрестами.
У 2021 році відбулось перезахоронення ще 78 останків закатованих жертв НКВС, яких віднайшли на території меморіалу «Тюрма на Стрийській». Відтак Поле Скорботи поповнилось ще однією братською могилою – у ній спочили безневинні жертви комуністичного терору, серед яких жінки та діти.
Нещодавно на братській могилі жертв НКВС встановили пам’ятний хрест – як символ пошанування закатованих людей та символ пам’яті про болючі сторінки нашої історії.
Хрест встановили за благодійні кошти – з відповідною ініціативою виступив начальник шляхоремонтної дільниці КП «СМУ» Мирон Мороз. Чоловік самотужки виготовив бетонну конструкцію, розміром 2,4 на 1,2 метра, та таким чином склав пожертву мученикам радянського терору. Хрест – ідентичний попереднім, встановленим на могилах жертв НКВС.
Силами КП «СМУ» було проведено низку необхідних робіт на території кладовища – впорядковано саму могилу, підсипано ґрунт, залито фундамент під встановлення хреста.
Нагадаємо, цьогоріч минає 84-та річниця масових розстрілів в’язнів у тюрмах НКВС. Нелюдські тортури, катування та мученицькі смерті – саме так в кінці червня та на початку липня 1941 року радянська влада знищувала політичних в’язнів у своїх катівнях.
У Дрогобичі розправи над мирним населенням тоталітарний режим проводив на території Меморіального комплексу «Тюрма на Стрийській», де на той час діяла каральна машина НКВС.
Всі останки жертв НКВС перепоховані на Полі Скорботи. Символічним є те, що новітні Герої на Алеї Слави спочивають поруч з тими, хто був жорстоко закатований. Минуло багато років, та ворог залишився той самий, як і жорстокі методи війни, які він використовує проти українського народу.
Завдання кожного з нас – пам’ятати криваві сторінки нашої історії та шанувати тих, хто в різні історичні періоди віддав своє життя у боротьбі з ворогом.