Вперше за новим календарем: у Дрогобичі розпочали підготовку до відзначення різдвяно-новорічних свят

7 Листопада 16:45

У Дрогобицькій міській раді розпочав роботу оргкомітет з відзначення циклу різдвяно-новорічних свят, які цьогоріч вперше святкуватимуть за новим церковним календарем. Де облаштовувати резиденцію святого Миколая та встановлювати центральну ялинку, які заходи проводити у місті та громаді впродовж грудня, – ці та інші питання обговорили під час зустрічі, напрацьовуючи попередній план заходів.

Оргкомітет відбувся під головуванням міського голови Дрогобича Тараса Кучми, заступника з гуманітарних та соціальних відносин Юрія Кушлика, отця-декана Івана Паньківа та за участі представників всіх структурних підрозділів ради.

Враховуючи те, що з 1 вересня в Україні затвердили перехід на новоюліанський календар, всі неперехідні православні свята змістились на 13 днів. Так день Святого Миколая тепер відзначатимуть 6 грудня, а Різдво Христове – виключно 25 грудня.

Традиційно, саме з дня Святого Миколая у Дрогобицькій громаді розпочиналось відзначення циклу різдвяно-новорічних свят, відкриття загальноміської ялинки та проведення інших святкових та благодійних заходів. Цей рік не буде виключенням, просто всім доведеться звикнути до нового календарного ритму.

Попри війну в країні та скерування максимальних зусиль та ресурсів на підтримку українських воїнів та наближення нашої перемоги, ми всі повинні жити далі, адже цим ми демонструємо силу нашої віри та незламність нашої нації в непростій боротьбі з ворогом.

Жодних грандіозних святкувань в громаді не проводитимуть, однак у Дрогобичі, Стебнику та селах громади відбудеться низка заходів, мета яких поширювати святкову атмосферу, відроджувати серед населення патріотизм та традиції автентичних українських колядок, а також – підтримати тих, хто опинився в непростих життєвих обставинах та потребує допомоги.

Важливим є те, що 6 грудня українці відзначатимуть не лише день святого Миколая, але й день Збройних Сил України. Відтак всі заходи будуть тісно переплетені з відзначенням наших захисників-військовослужбовців, підтримкою дітей та родин полеглих Героїв.

Паралельно у Дрогобичі напрацьовують план відзначення Фестивалю «Колядує Франкове Підгір’я» та проведення конкурсу колядок між навчальними установами Дрогобицької громади. У міськраді напрацьовують чіткий перелік потребуючих сімей, куди до діток неодмінно повинен завітати святий Миколай. Адже день святого Миколая та час Різдва – це період, в якому попри всі труднощі, має залишатись місце для дива.

Що ж стосується встановлення центральної новорічної ялинки – скоріш за все її знову розмістять біля Народного дому. Цьому передуватимуть електронні консультації, які Дрогобицька міська рада проведе з мешканцями громади.

Під час оргкомітету, більшість присутніх зійшлись на думці, що площа Ринок в час повномасштабної війни повинна залишатись простором для загальноміського вшанування полеглих Героїв. Тут розмістять лише Різдвяну Шопку з інсталяцією головної події – народження Ісуса Христа.

Всі заходи та події, які відбуватимуться в часі відзначення різдвяно-новорічних свят, будуть попередньо анонсовані на інтернет-порталі Дрогобицької міської ради.

Перейти до вмісту