Воркшоп із доказового проєктування: Дрогобицька громада долучилася до проєкту ООН-Хабітат
У межах проєкту ООН-Хабітат «Розбудова спроможності для інклюзивного та стійкого відновлення міст в Україні» у Києві цими днями відбувся воркшоп на тему «Доказове проєктування та ефективне використання даних: інтеграція принципів стійкості, сталості та циклічності».
У заході взяли участь 8 громад, які спільно працювали над ідеями для розвитку своїх територій, представляли власні проєкти та ділилися практичним досвідом.
Представники Дрогобицької громади під час воркшопу обрали важливу тему – очищення та руслорегулюючі роботи на річках Тисмениця та Серет. Протягом трьох днів навчань вдалось обговорити: «Які проблеми необхідно вирішити в межах цього проєкту та чому вони важливі для громади?», «Які дослідження та дані допоможуть знайти найкращі рішення?», «Як забезпечити стійкий розвиток проєкту в часі?», «Які ресурси та партнери можуть сприяти його реалізації?», «Як отримувати зворотний зв’язок від громади та відстежувати прогрес?». Ці питання й стали основою для розробки початкових ідей і визначення ключових етапів майбутнього проєкту Дрогобицької громади.
Команду Дрогобицької громади на навчаннях представляли фахівці, які спільно працювали над стратегією, це, зокрема: Тарас Бігун, перший заступник директора Департаменту міського господарства, Марія Кравець, заступниця начальника відділу безпеки та контролю Департаменту міського господарства, Марта Бігун, менеджер з питань регіонального розвитку КУ «Інститут міста Дрогобича», Ірина Шимушовська, директорка КП «Туристично-інформаційний центр м. Дрогобича», Ірина Тарнавська, начальниця відділу з питань експлуатації об’єктів благоустрою та житлового фонду.
Під час воркшопу усі учасники отримали цінні рекомендації від менторів, які допоможуть в подальшому адаптувати розроблені під час навчання проєкти до цілей сталого розвитку.
Наступним етапом має стати підготовка повноцінного проєкту з урахуванням принципів екологічної стійкості та залучення громади до участі у ньому – запевнили представники Дрогобицької громади.
Загалом, захід став важливим кроком до інтеграції принципів сталого розвитку та ефективного використання даних для майбутнього відновлення міст та громад. Здобуті знання під час воркшопу дадуть змогу представникам громади поглянути на проблеми через призму даних і довгострокового впливу, щоб реалізувати рішення, які принесуть користь не тільки сьогодні, а й у майбутньому.