Вони втратили дім над головою: у Дрогобичі розгорнули виставку про людей, які стали вимушеними переселенцями

21 Червня 14:26

На центральній площі Ринок, у Дрогобичі, експонують виставку, присвячену історіям біженців – людей, які в силу різних обставин, були змушені покинути рідне місто, чи навіть країну і починати життя з чистого аркуша.

Виставку привіз до Дрогобича БФ «Рокада», який працює з ВПО та надає людям благодійну та соціально-психологічну допомогу. Проект реалізований за підтримки агентства ООН у справах біженців, з нагоди міжнародного дня біженця, який відзначають 20 червня.

Тут зібрано історії вимушених переселенців з України, Саудівської Аравії, Таджикистану.

«Це не просто історії людей, яким довелось стати вимушеними переселенцями. Це історії, які мотивують. Бо ці люди змогли адаптуватись та з нуля розпочати життя в абсолютно нових для себе громадах. Їхні історії – це приклад того, що доки життя триває, надія є» – розповідають представники БФ «Рокада».

Поруч з мольбертами – валізи з речами першої необхідності та базовими продуктами. Саме так виглядав переїзд людей, які втратили домівки та рятувались від ворожих обстрілів чи переслідувань. Це ще одне нагадування того, що всі речі тимчасові, а найбільша цінність для людини – це її життя.

Проект мандрує містами Львівщини, аби якомога більше осіб могли відвідати виставку, зупинитись на кілька хвилин та хоч частково відчути біль людей, яким довелось вимушено починати життя з початку.

До слова, на виставці представлено історію переселенки з Нової Каховки, яка почала нове життя у Дрогобицькій громаді. Загалом, за час повномасштабного вторгнення Дрогобицька громада надала прихисток понад 20 тисячам вимушених переселенців.

Перейти до вмісту