Володимир Коцюба роз`яснив правила законного користування земельними ділянками у Дрогобичі та кримінальну відповідальність за їх самовільне зайняття
Користування земельними ділянками зі встановленням гаражів чи гаражних кооперативів повинно відбуватися згідно з нормами чинного Законодавства України.
Як зазначає заступник міського голови Дрогобича, керуючий справами виконкому Володимир Коцюба, користування незаконно встановленими гаражами чи гаражними кооперативами з самовільним зайняттям земельних ділянках на території м. Дрогобича, відповідно до ст. 53-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, тягне за собою накладення штрафу на таких громадян від 10 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а на посадових осіб — від 20 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
За словами посадовця, статтею 197-1 Кримінального кодексу України передбачено, що за самовільне зайняття земельної ділянки, яким завдано значної шкоди її законному володільцю або власнику, карається штрафом від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до 6 місяців. Самовільне зайняття земельної ділянки, вчинене особою раніше судимою за злочин, передбачений цією статтею, або групою осіб, або щодо земельних ділянок особливо цінних земель, земель в охоронних зонах, зонах санітарної охорони, санітарно-захисних зонах чи зонах особливого режиму використання земель, карається обмеженням волі на строк від двох до чотирьох років або позбавленням волі на строк до двох років.
Щодо правил законного користування земельними ділянками, то згідно зі статтею 122-124 Земельного кодексу України, передбачено, що передачу земельних ділянок у власність або у користування із земель комунальної власності відповідних територіальних громад для всіх потреб здійснюють сільські, селищні або міські ради.
«У місті Дрогобич, згідно із законодавством, надання земельних ділянок державної або комунальної власності у користування здійснюється на підставі рішень органу місцевого самоврядування — Дрогобицької міської ради, згідно з повноваженнями», — наголошує Володимир Коцюба та додає:«Відповідно до ст. 152 Земельного кодексу України, власник земельної ділянки або землекористувач може вимагати усунення будь-яких порушень його прав на землю, навіть якщо ці порушення не пов’язані з позбавленням права володіння земельною ділянкою, і відшкодування завданих збитків. Захист прав громадян та юридичних осіб на земельні ділянки здійснюється шляхом відновлення стану земельної ділянки, який існував до порушення прав, і запобігання вчиненню дій, що порушують права або створюють небезпеку порушення прав, відшкодування заподіяних збитків. Земельні спори вирішуються судами, органами місцевого самоврядування та центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин».
Крім цього заступник міського голови, керуючий справами виконкому наголошує, що наявним прикладом відповідальності за незаконне користування земельною ділянкою є громадська організація «Мрія».
Відповідно до рішень Господарського суду Львівської області та Львівського апеляційного господарського суду, за словами посадовця, з громадської організації «Мрія» на користь Дрогобицької міської ради стягнуто кошти в сумі 801899,08 грн. за незаконне використання земельної ділянки під гаражі, площею 2,3150 га. за адресою вул. Коновальця в м. Дрогобичі.
Враховуючи вище наведене, Володимир Коцюба закликає всіх осіб, які незаконно користуються земельними ділянками у місті Дрогобич, звернутись до Дрогобицької міської ради для оформлення належних правовстановлюючих документів на земельні ділянки.