Водоканалу законодавством заборонено безкоштовно ремонтувати мережі, які не є у нього на балансі

25 Січня 15:01

Чи відомо вам, що не всі водопровідні та каналізаційні комунікації перебувають на балансі КП “Дрогобичводоканал”?
Згідно з п.1.3 Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України, затверджених наказом Міністерства з питань ЖКГ України 27.06.2008 №190, водоканал не має права обслуговувати мережі, які не перебувають у нього на балансі. Дуже часто саме це стає причиною непорозумінь із споживачами, які зіткнулися з проблемою ремонту водопровідних та каналізаційних мереж і, замість правильного сприйняття ситуації, виливають шквал обурення. Аби цього уникнути пропонуємо прочитати це роз’яснення.

Водоканал не відповідає за всі мережі. А хто ж тоді за них відповідає?
За підрахунками підприємства, загальна протяжність водопровідних мереж становить більше як 350 км і тільки 247 км мереж – на балансі підприємства. Саме витрати на обслуговування мереж, що перебувають на балансі підприємства, передбачені в тарифі.
При будівництві нових житлових будинків або інших об’єктів, нові водопровідні мережі будуються згідно з робочим проектом. Побудовані мережі мають відповідати ЗУ “Про регулювання містобудівничої діяльності”, Правилам технічної експлуатації систем водопостачання та водовідведення населених пунктів України . Водопровідні мережі, збудовані власним коштом споживачів, на баланс водоканалу в переважній більшості не передавалися. Особливо ця тенденція в усіх селах регіону, де наявне централізоване водопостачання. Поки мережа працює справно, то й все начебто добре. Але, як відомо, більшість мереж збудовані ще пів століття тому. Зрозуміло, що вони є в аварійному стані. Тому аварії на водопроводах виникають досить часто. Багато наших споживачів ніколи не ставлять собі питання про власність мереж. Як тільки виникне витік води, то усі претензії відразу адресують водоканалу.

Хто ж ремонтує мережу, яка не є на балансі водоканалу?
За зверненням споживача роботи може виконати спеціалізована організація, яка має дозвіл на виконання робіт з обслуговування водопровідних мереж, або водоканал за додатковим договором.

Порядок дій представників водоканалу, коли при виїзді на аварію з’ясовується, що мережа не є на балансі підприємства
Якщо мережа не є на балансі КП “Дрогобичводоканал”, підприємство ліквідовує витік, щоб передусім не допускати марних втрат води. Ці роботи оплачує споживач. У випадках, де водопроводи не підлягають ремонту, КП “Дрогобичводоканал” відмикає їх від комунальної мережі, скеровуючи власнику припис з вимогою провести заміну власним коштим.

За що споживач платить водоканалу?
Часто у конфліктних ситуаціях нам дорікають: «А за що ж тоді ми вам платимо?». Кошти, які ви сплачуєте водоканалу згідно з тарифом – це оплата за підготовку питної води, її транспортування до ваших домівок, відведення та очистку стоків. Водоканал є ліцензіатом НКРЕКП, яка повністю регламентує фінансово-господарську діяльність підприємства. У структурі тарифу кошти передбачені лише на ремонт тих комунікацій, які перебувають у господарському віданні підприємства.

КП “Дрогобичводоканал” може приймати на баланс мережі
Мережі можуть бути передані водоканалу на баланс, згідно з відповідним рішенням органів місцевого самоврядування. Підприємство приймає мережі лише у технічно справному стані при умові наявних потрібних документів.

Перейти до вмісту