Водоканал не відповідає за відновлення дорожнього покриття після ремонту мереж, які є власністю споживача, – КП “Дрогобичводоканал”
Нещодавно у соціальних мережах містяни активно обговорювали проблему провалля, яке утворилося на вул. М. Грушевського біля ТЗОВ “ДШП “Зоря”. Як до цієї проблеми дотичний Дрогобицький водоканал та якою є межа відповідальності підприємства у подібних ситуаціях, – коментує начальник Роман Шагала.
” Провалля виникло над підземною комунікацією – каналізаційним випуском з ТЗОВ “ДШП “Зоря”. Відбулася розгерметизація зношеного трубопроводу в процесі його експлуатації. Внаслідок цього підмивало ґрунт, який разом із стічними водами потрапляв до каналізаційного колектора. Таким чином утворилося просідання поверхні. Наступного дня після повідомлення про виявлене провалля, працівники водоканалу обстежили місце. Договором з надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення передбачено, що каналізаційний випуск є власністю споживача. Про це, а також про потребу замінити комунікацію водоканал повідомив ТЗОВ “ДШП “Зоря” письмово. Споживач звернувся до водоканалу з проханням провести заміну аварійної ділянки каналізаційного випуску, про що був укладений відповідний договір. КП “Дрогобичводоканал” виконало роботи із заміни трубопроводу. Водночас водоканал, ліквідовуючи пошкодження на мережі споживача, не відповідає за відновлення дорожнього покриття. Споживач зобов’язаний отримати дозвіл у департаменті міського господарства та здійснити асфальтування пошкодженої ділянки”.
Тему розмежування водопровідних та каналізаційних комунікації ми висвітлювали неодноразово і ще раз повертаємося до неї.
Чи відомо вам, що не всі водопровідні та каналізаційні комунікації перебувають на балансі КП “Дрогобичводоканал”?
Згідно з п.1. розділу 2 Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України, водоканал обслуговує лише ті мережі, які перебувають у нього на балансі. Також у п.4 розділу 1 цих правил зазначено, що як водопровідний ввід, так і каналізаційний випуск є власністю споживача.
Хто ж ремонтує мережу, яка не є на балансі водоканалу?
За зверненням споживача роботи може виконати спеціалізована організація, яка має дозвіл на виконання робіт з обслуговування водопровідних мереж або водоканал за окремим додатковим договором.
Алгоритм дій представників водоканалу, коли при виїзді на аварію з’ясовується, що мережа не є на балансі підприємства.
Підприємство від’єднює аварійну ділянку, щоб передусім не допускати марних втрат води і скеровує припис власнику мереж з вимогою замінити проблемну ділянку мережі.
За що ж платить споживач водоканалу?
Кошти, які ви сплачуєте водоканалу згідно з тарифом – це оплата за видобуток та підготовку питної води, її транспортування до ваших домівок, відведення та очистку стоків. У структурі тарифу підприємства кошти передбачені лише на ремонт тих комунікацій, які перебувають у господарському віданні водоканалу.
КП “Дрогобичводоканал”