Власників та орендарів об’єктів культурної спадщини просять укладати охоронні договори – з метою збереження пам’яток в громаді

10:02 20 Березня 2024

Одним із пріоритетних завдань державної політики у сфері охорони культурної спадщини є здійснення комплексних заходів щодо обліку обʼєктів культурної спадщини, які передбачають їх наукове вивчення, класифікацію та державну реєстрацію. На цьому наголошують в управлінні культури та розвитку туризму Дрогобицької міської ради, одним з напрямків діяльності якого є облік пам’яток та їх збереження.

Упродовж 2023 року, у межах виконання програми «Охорона та збереження обʼєктів культурної спадщини Дрогобицької міської територіальної громади на 2021 – 2025 роки» управлінням культури та розвитку туризму було виготовлено облікову документацію на 12 обʼєктів культурної спадщини. Дослідження були проведені ПП «Центр памʼяткоохоронних досліджень» (Василь Івановський та Алла Мартинюк-Медвецька).

Паспорт обʼєкта культурної спадщини та акт огляду обʼєкта культурної спадщини є невідʼємною частиною зазначеної документації та охоронного договору.

Відповідно до статті 23 Закону України «Про охорону культурної спадщини» усі власники памʼяток, щойно виявлених обʼєктів культурної спадщини чи їх частин або уповноважені ними органи (особи) незалежно від форм власності на ці обʼєкти, зобовʼязані укласти з відповідним органом охорони культурної спадщини охоронний договір.

Охоронний договір – це документ, який встановлює режим використання памʼятки культурної спадщини чи її частини, у тому числі території, на якій вона розташована. Відтак всіх власників та орендарів  просять звертатись в управління культури та розвитку туризму для укладення такого договору і в подальшому особливо бережно ставитись до обслуговування таких будівель – не робити тут жодних самовільних змін з фасадами, не замінювати вікон чи дверей, адже все це є частиною цілісного комплексу, який охороняється Законом.

Дрогобицька громада багата об’єктами культурної спадщини, – загалом різного роду пам’яток у нас налічується 226. Відтак всій громаді варто свідомо та бережно ставитись до збереження архітектурної та культурної спадщини нашого краю.

Перейти до вмісту