Вісімдесят другі роковини перепоховання: на Полі Скорботи відбулась панахида за жертвами НКВС

14:51 14 Липня 2023

У 1991 році на Полі Скорботи у Дрогобичі за християнським обрядом було здійснено чин поховання останків 486 жертв НКВС. Ці останки були віднайдені та ексгумовані під час розкопок 1989-1990-х років, які тривали на території колишньої катівні НКВД СРСР. У 2021 році відбулося поховання ще 78 останків жертв НКВД, яких віднайшли у саду біля меморіалу «Тюрма на Стрийській».

У п’ятницю, 14 липня, на Полі Скорботи відбулась панахида за невинно убієнними жертвами більшовицького терору. Традиційно, духовенство, керівництво та депутати міста, посадовці міської ради та районної адміністрації, учні навчальних закладів та небайдужі мешканці зібрались, щоб помолитись та вшанувати 82-і роковини пам’яті за українцями, які були невинно закатовані більшовицькою владою у тюрмі на Стрийській.

Розпочав пам’ятний захід ведучий Іван Сех, який нагадав присутнім злочини радянської влади проти людей. Українців, які прийняли мученицьку смерть, але не зріклися України.

Відтак відбулася поминальна панахида за участі священнослужителів, яку очолив отець Іван Паньків. Після чого до присутніх звернувся заступник міського голови з питань виконавчих органів, гуманітарних та соціальних питань, голова фракції «Удар» Юрій Кушлик.

Сьогодні вшановуємо пам’ять тих, хто тут похований. Але насправді ті люди, там на Стрийській не були поховані – вони були жорстоко закатовані і полишені. Тоді у 1991 році, коли відкрилась залізна завіса катівні ми не очікували зустрітись із злом знову. Але той кат, то лихо не зупиниться. Воно існує, щоб нищити, катувати та знущатись. Символічно, що новітні Герої спочивають поруч з тими, хто був жорстоко закатований. Ми знаємо, що ті злочини тривають і сьогодні. Буча, Гостомель, Ізюм, інші наші міста та села – кат і нелюд той самий. Але ми знаємо, хто нас від цього врятує. Віримо у наших захисників, – звернувся до учасників скорботного заходу Юрій Кушлик.

На завершення заходу відбулось покладання квітів та лампадок до пам’ятного хреста, участь в якому взяли посадовці, громадські діячі та учні навчальних закладів.

Організувала захід Леся Татарська, керівниця відділу культури та мистецтв.

Перейти до вмісту