Відповіді на запитання платників податків заступника начальника управління, начальника відділу податку на прибуток, місцевих податків, екологічного податку та рентної плати Дрогобицької ОДПІ

0:00 19 Липня 2016

У Дрогобицькій ОДПІ відбувся сеанс телефонного зв’язку “гаряча лінія”. Пропонуємо до уваги відповіді на запитання платників податків, які надала заступник начальника управління, начальник відділу податку на прибуток, місцевих податків, екологічного податку та рентної плати Дрогобицької ОДПІ Ірина Михайлівна Мураль:

Чи повинен платник на загальній системі оподаткування сплачувати авансові внески з податку на прибуток у 2016р?

З 01.01.2016 р. авансові внески у розмірі 1/12 від суми податку за попередній рік відмінено ( п. 9 підр. 4 р. ХХ ПКУ). Проте, авансові внески при виплаті дивідендів залишаються і сплачуватимуться у порядку, визначеному п. 57.1.1 ст.57 ПКУ. Однак, у 2016 році введено особливий порядок сплати авансових внесків, які треба буде сплатити до кінця такого року один раз. Так, відповідно до п. 38 підр. 4 р. ХХ ПКУ, платники податку на прибуток сплачують до 31 грудня 2016 року авансовий внесок з цього податку у розмірі 2/9 податку на прибуток, нарахованого у податковій звітності за три квартали 2016 року. Розрахунок такого авансового внеску подається платником податку у податковій декларації за три квартали 2016 року. Отже, сплачувати такий авансовий внесок доведеться лише тим платникам податку, які за наслідками 2015 року отримали суму річного доходу понад 20 млн грн.

Надано безпоротну фінансову допомогу. Як це вплине на розрахунок податку на прибуток за 2016 рік?

Сума безповоротної фінансової допомоги, у тому числі наданої неприбутковій організації, відображається у бухгалтерському обліку відповідно до положень бухобліку у складі витрат в періоді їх понесення. Поте, при визначенні об’єкта оподаткування податком на прибуток бухгалтерський фінансовий результат підлягає коригуванню на суму допомоги, яка перевищує 4% оподатковуваного прибутку попереднього звітного року, якщо така допомога надана неприбутковій організації. Водночас з 1 січня 2015 року тимчасово, на період проведення АТО, такі коригування не проводяться щодо сум коштів або вартості спеціальних засобів індивідуального захисту, технічних засобів спостереження, лікарських засобів та медичних виробів, засобів особистої гігієни, продуктів харчування, предметів речового забезпечення, а також інших товарів, виконаних робіт, наданих послуг за переліком, що визначається КМУ, які добровільно перераховані військовим формуванням для потреб забезпечення проведення антитерористичної операції.

Який порядок зменшення суми податку на прибуток до сплати на суму нарахованого за звітний період податку на нерухоме майно?

Податок на прибуток, що підлягає сплаті до бюджету, зменшується на суму нарахованого за звітний період податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, щодо об’єктів нежитлової нерухомості. Сплата цього податку протягом звітного періоду не є обов’язковою умовою для такого зменшення. Якщо платник податку на прибуток у звітному періоді не отримав прибутку, або сума податку на прибуток менша ніж сума податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, залишок суми такого податку, не врахований у зменшення податку на прибуток поточного періоду, не переноситься на зменшення податку на прибуток наступних податкових (звітних) періодів. Також, зменшуватиметься сума податку до сплати і на суму сплачених протягом звітного періоду авансових внесків (п. 57.1-1.2 ПКУ).

Перейти до вмісту