Відбулось чергове засідання Ради з питань ВПО, яка діє при Дрогобицькій міській раді

8 Лютого 16:55

Сьогодні, 8 лютого, відбулось друге від початку року, засідання Ради з питань ВПО, яка діє при Дрогобицькій міській раді. Внутрішньо переміщені особи, які проживають у Дрогобицькій громаді та входять до складу Ради з питань ВПО, зібрались аби обговорити важливі питання діяльності Ради та спільно знайти спосіб моніторингу потреб ВПО.

Засідання відбулось у змішаному форматі – частина присутніх зібралась разом у світлиці Дрогобицької міської ради, частина приєдналась до засідання онлайн.

Під час засідання Ради вдалось розглянути такі питання, як регламент роботи Ради, Комунікаційна стратегія роботи Ради з питань ВПО та обговорити План роботи Ради на 2024 рік.

Кількома днями раніше, представники Ради, спільно з керівництвом Дрогобицької громади, провели зустріч з представниками ГО «Людина в біді» – організації, яка підтримує внутрішньо переміщених осіб від початку повномасштабного вторгнення.

Для визначення напрямків подальшої діяльності ГО – важливо моніторити та визначати потреби переміщених осіб, які проживають в громаді та планують будувати своє майбутнє тут. Основний напрямок потреб – це можливості для перенавчання, інтеграції та можливостей для людей знаходити себе в новій для них громаді, компенсувати відсутність навичок, провести необхідні навчання і тд. З усім цим готові допомагати донори, представники ГО «Людина в біді».

«Питання профорієнтації та працевлаштування людей – є вкрай важливим. Це добре, як для ВПО, так і для громади, адже кожен працевлаштований мешканець – це також сплачені до бюджету податки» – наголосив голова Ради Денис Уваров.

З метою моніторингу потреб ВПО, буде розроблено анкети для проведення опитувань в місцях компактного проживання людей. В них буде додано не лише питання про потреби людей, але й питання про навички та те, чим люди можуть бути корисними для громади.

Члени Ради обговорили питання створення тимчасової робочої групи для проведення аналізу місць, які можуть бути використані для розміщення ВПО у громаді, розробку анкети-опитувальника для створення акту оцінки потреб та обговорення анкетування від Міжнародної організації міграції. Робочу групу, яка проводитиме опитування, сформують з числа бажаючих.

Також під час розгляду порядку денного, члени Ради обговорили питання інформаційного висвітлення роботи Органу. Це важливо як для внутрішньо переміщених осіб, так і для міжнародних фондів та організацій, які можуть бути зацікавлені у співпраці та наданні підтримки ВПО.

«Ми є своєрідним місточком між органом місцевого самоврядування та внутрішньо переміщеними особами, тому ми повинні висвітлювати якомога більше інформації, аби всі бачили, що ми працюємо прозоро і всі бажаючі можуть долучатись до нашої роботи» – наголосила секретар ради Євгенія Сорокіна.

Всі розглянуті та обговорені під час засідання питання будуть внесені в протокол засідання Ради та розміщені на сайті Дрогобицької міської ради в рубриці – Рада з питань ВПО.

Нагадаємо, що Рада з питань ВПО була створена розпорядженням міського голови Дрогобича Тараса Кучми від 29 грудня 2023 року. До її складу увійшли 15 внутрішньо переміщених осіб, 3 представники громадських організацій, які працюють з ВПО та 6 представників органу місцевого самоврядування.

Перейти до вмісту