Віче та молитвою за Україну у Дрогобичі відзначили День Конституції

28 Червня 13:38

Щороку, 28 червня на державному рівні відзначають День Конституції України. З нагоди свята урочистості відбулися й у Дрогобичі на центральній площі Ринок.

Традиційно захід розпочали зі вшанування пам’яті полеглих за Україну та виконанням Державного Гімну у супроводі муніципального духового оркестру та соліста – Андрія Боженського.

Відтак на чолі з владикою Григорієм Комаром та отцем-деканом Іваном Паньківим, учасники серед яких – керівництво громади, депутати, службовці, молодь та містяни, помолилися за мир та перемогу суверенної України.

У преамбулі Конституції України написано, що Верховна Рада виражаючи волю українського народу до державотворення, але також усвідомлюючи свою відповідальність перед Богом, перед прийдешніми і минулими поколіннями, проголошує Конституцію. Ця преамбула є дуже цінна, бо у ній є згадка про Бога. У ній є виражено це відчуття, що Він є тим, хто дарує людині права і свободу, хто благословляє державу, хто допомагає народу розвивати свої здібності і свої таланти. Кажуть, що наша Конституція є однією з кращих у світі. І це справді так, бо коли ми її читаємо, можемо знайти основи – Бог, людина, сім’я і народ…, – наголосив владика Григорій.

Від імені керівництва громади, присутніх привітав перший заступник міського голови Роман Бейзик.

Конституція України – головний оберіг державності та демократичності. Вона визначає основні цінності народу, в основі яких людина, її права та свободи. Сьогодні ми захищаємо Україну. По всій її території наші герої боряться за ці цінності і дають належну відсіч ворогові. Ми воюємо за те, щоб наші нащадки і діти могли жити у вільній і незалежній державі, – зазначив Роман Бейзик.

На завершення заходу провели патріотичний флешмоб за участі дітей та молоді.

Завершили дійство виконанням церковного гімну «Боже, Великий Єдиний».

Вела захід Уляна Воят.

Перейти до вмісту