Великому державотворцю – 85! У Дрогобичі розпочали заходи із вшанування пам’яті В’ячеслава Чорновола

10:35 19 Грудня 2022

24 грудня виповнюється 85 років з дня народження великого українця, політика, державотворця – В’ячеслава Чорновола.

У Дрогобичі на честь Героя України названо вулицю, ліцей та бібліотеку, біля якої встановлено погруддя В’ячеславу Максимовичу.

Завдяки співпраці колективу бібліотеки та місцевого організації Народного Руху України у п’ятницю, 16 грудня, відбувся захід під назвою «Він був голосом нашої свободи».

Розпочали вшанування пам’яті легендарного державотворця з панахиди, яку очолив настоятель катедрального храму Пресвятої Трійці отець Тарас Гарасимчук. Відтак перший заступник міського голови Ігор Герман та депутати-РУХівці Роман Курчик та Роман Шагала поклали квіти до пам’ятника Чорноволу. Вшанувати Героя України прибули й депутати Роман Грицай, Марта Слотило та Михайло Задорожний, службовці місцевого самоврядування, представники громадських та політичних організацій, небайдужі дрогобичани.

Опісля у залі бібліотеки відбувся вечір-портрет, який розпочали з Державного Гімну України та вшанування пам’яті загиблих Героїв.

Серед промовців виступив голова НРУ у Дрогобичі, депутат міської ради Роман Курчик. Він пригадав події, коли В’ячеслав Чорновіл приїжджав в місто Котермака. А також охарактеризував його як скромного та відкритого до суспільства політика, який жив за чеснотами гідності, честі та поваги до людей.

Ознайомив учасників дійства зі спогадами про Чорновола, якими поділилась його сестра Валентини,  історик Ігор Козар.

Основний меседж, який проповідував Чорновіл – це розбудова держави, у якій одна українська мова. Він завжди та всюди закликав до єдності та недопустимості поділу українців за територіями.

У своїй поезії великого державотворця загадав й місцевий краєзнавець та журналіст Роман Пастух.

Патріотичні вірші та музичні твори виконали учні ліцею №3 ім. В. Чорновола, а також ансамбль скрипалів “Чарівні мелодії” та ансамбль “Чарівна сопілка”.

Модерував захід Ярослав Баран.

Перейти до вмісту