Вдруге у Дрогобичі День Гідності і Свободи відзначили у Сквері, відкритому на честь Героїв Небесної Сотні. ФОТО. ВІДЕО

0:00 21 Листопада 2018

21 листопада Україна відзначає День Гідності і Свободи.

Цьогоріч виповнюється 5-та річниця Революції Гідності.

У цей день у Дрогобичі пам`ять Героїв Небесної Сотні вшанували молитвою на загальноміському скорботному віче.

Заходи з відзначення Революції Гідності вже вдруге, після відкриття влітку 2017 року, відбулися у Сквері Героїв Небесної Сотні.

Участь у заході взяли дрогобичани, молодь, освітяни, медики, громадські діячі, представники громадських та політичних об’єднань, службовці місцевого самоврядування, депутати та керівництво міста.

Розпочалось урочисте віче з виконання Державного Гімну України та жалобного гімну Майдану за Небесною Сотнею загиблих Героїв «Гей, пливе кача…».

Опісля представники духовенства СДЄ УГКЦ відслужили спільну панахиду за загиблими Героями Небесної Сотні.

У ході заходу квіти та лампадки до пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні поклали міський голова Дрогобича Тарас Кучма спільно із заступниками Ігорем Германом, Володимиром Коцюбою та Василем Качмарем.

Окрім цього, напередодні Тарас Кучма поклав квіти до пам`ятного знаку Героям Небесної Сотні на фасаді Катедрального Собору Пресвятої Трійці.

«Найкращою віддачею тим Героям, які загинули за нашу з вами гідність і свободу, буде те, якщо ми любитимемо свою країну, розмовлятимемо рідною мовою. Бо лише люблячи один одного, бажаючи один одному добра, ми зможемо збудувати свою Україну. Нехай наші Герої будуть тими, хто штовхатиме нас на подвиг заради України», — звернувся до громади Дрогобича під час віче міський голова Тарас Кучма.

З музичним твором «Ангели Майдану» виступили юні талановиті дрогобичани Анна та Марія Кубів.
Завершилось загальноміське віче спільним виконанням Духовного Гімну України «Боже великий, єдиний…».

Ведуча заходу – Уляна Воят.

Нагадаємо, День Гідності та Свободи в Україні встановили на честь початку цього дня двох знаменних і доленосних подій у нашій історії: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року. Саме 21 листопада 2013 року розпочались перші протести української громадськості у відповідь на рішення Кабінету міністрів України про призупинення процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

 

Перейти до вмісту