Вашу вулицю перейменували: куди звертатись для впорядкування документів?

14 Квітня 7:59

У Дрогобицькій громаді тривають заходи дерусифікації, відповідно до яких старі радянські назви вулиць та вулиці, які носять імена осіб російського походження – перейменовують.

Над цим працює спеціальна комісія з питань дерусифікації та перейменування вулиць.

Станом на сьогоднішній день більшість радянських вулиць у Дрогобичі та Стебнику вже перейменовано. На черзі – ще кілька топонімів Дрогобича та села громади. Відповідно мешканці перейменованих вулиць часто задаються питаннями – що робити та куди йти, аби впорядкувати свої документи.

Як інформують у Дія Центрі – зміна місця реєстрації тягне за собою низку дій, без яких вона є неможливою – це внесення змін в Державний реєстр речових прав у частині зміни поштової адреси та внесення змін в інформацію про реєстрацію місця проживання. Для цього власникам житла та особам, які зареєстровані в житлі необхідно звернутися в ДІЯ Центр з пакетом документів, які підтверджують право власності на житло (свідоцтво про право власності, або договір купівлі-продажу житла, або договір дарування, свідоцтво про право на спадщину тощо), технічний паспорт на будинок чи квартиру, документи на землю, інші документи, які передбачені законом, паспортні документи, будинкова книга (при наявності).

Статтею 26 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» передбачено, що у разі зміни адреси об’єкта нерухомого майна, відомості у Державному реєстрі прав виправляються державним реєстратором на підставі заяви.

Оплата за адміністративні послуги, а саме адміністративний збір за внесення до записів в державні реєстри не справляється.

У разі відсутності державної реєстрації права власності у Державному реєстрі прав до державного реєстратора подається заява про державну реєстрацію прав та їх обтяжень та стягується адміністративний збір згідно ст.34 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» від 01.07.2004р. № 1952-IV із змінами та доповненнями.

За заявою особи, яка декларує або реєструє місце проживання (перебування), власника (співвласника) житла, представників, законних представників особи або власника (співвласника) житла, уповноваженої особи житла, іпотекодержателя або довірчого власника орган реєстрації видає витяг із реєстру територіальної громади, що підтверджує зареєстроване або задеклароване місце проживання (перебування) особи, виключення інформації з реєстру територіальної громади про місце проживання (перебування) особи.

Відтак мешканці перейменованих вулиць для упорядкування документів повинні звертатись до Дія Центру, що знаходиться у Дрогобичі на вулиці Бориславській 8а.

Всі додаткові консультації та роз’яснення можна отримати на місці – в Дія Центрі.

Перейти до вмісту