В Україні стартувала програма по обміну старих ламп розжарювання на енергоощадні: де зробити це у Дрогобичі

11:35 14 Лютого 2023

В Україні почала діяти програма обміну старих ламп розжарювання на енергоощадні LED-лампи. Наразі протестували бета-режим. Передбачено розширити програму на решту регіонів України, щоб невдовзі усі охочі змогли скористатися новою послугою. Фінансування 30 млн LED-ламп відбувається за рахунок коштів Європейського Союзу. Ще 5 мільйонів ламп надасть уряд Франції.

Механізм обміну є наступним:
– Потрібно бути громадянином України віком від 18 років, мати паспорт, РНОКПП та лампи розжарювання для обміну.
– Механізм програми передбачає, що людина приносить 5 ламп розжарювання у відділення Укрпошти та проводить там їх обмін на нові енергозберігаючі.

Обмін відбувається у два способи – з попереднім замовленням і без нього. Якщо попередньо зробити замовлення ламп через застосунок «Дія», то вони гарантовано будуть очікувати людину у відділеннях Укрпошти п’ять робочих днів після отримання підтвердження на телефон. Якщо прийти без реєстрації, то лампи обміняють лише за їх наявності.

На порталі «Дія» стартував запис на бета-тест послуги «Обмін лампочок». Для цього в програмі слід залишити заяву виконавши наступні кроки:
– авторизуватись в застосунку;
– обрати Послуги — Обмін лампочок;
– вказати контактний номер телефону та відділення Укрпошти, у якому бажано отримати лампи;
– зазначити тип та кількість світлодіодних ламп для отримання.

За деякий час після подачі заявки людині автоматично на телефон надходить повідомлення з мобільного застосунку «Дія» про можливість отримання світлодіодних ламп в обраному відділенні поштового зв’язку АТ “Укрпошта”, отримання ламп здійснюється за номером такої заявки. Якщо людина не забрала замовлення впродовж 5 робочих днів, воно анулюється. При обміні в Укрпошті фіксують паспортні дані людини, другий раз вона провести обмін не зможе.

Обмін проводиться виключно на справні лампи розжарювання. Якщо людина вдома виявить, що одна чи декілька ламп не працюють, то в неї буде можливість обміняти їх у відділенні Укрпошти на нові. Такий обмін можна здійснити один раз, повертати несправні лампи потрібно у пакуванні від виробника.

Наразі форма реєстрації вже закрита, бо набралася максимальна кількість учасників, однак невдовзі запрацює повторна форма.

Якщо людина не має можливості замовити лампи через застосунок «Дія», то вона має прийти до відділення Укрпошти з паспортом, РНОКПП та лампами розжарювання. За наявності вільних LED ламп буде здійснено обмін.

Довідково
Очікується, що програма по обміну ламп сприятиме здійсненню заходів щодо використання населенням світлодіодних (LED) ламп з метою економії у споживанні електричної енергії та сталого збалансованого функціонування енергетичної системи України, особливо під час енергетичної кризи, викликаної російськими атаками на критичну цивільну інфраструктуру.

Перейти до вмісту