В пам’ять про загиблих Героїв у Дрогобичі планують висадити алею сакур

19 Травня 16:33

Вже другий рік триває повномасштабна російсько-українська війна. Україна щоденно відстоює свою незалежність та територіальну цілісність. Однак ця боротьба дається нам вкрай високою ціною – наші воїни віддають за рідну країну найдорожче – своє життя.

Кожен загиблий воїн – це рана на тілі нашої країни, яка ще довго кровоточитиме. Тому обов’язок кожного з нас – пам’ятати та достойно вшановувати кожного Героя України.

Понад сімдесят вихідців Дрогобицької громади віддали свої життя за Україну. Новітніх Героїв достойно вшановують в рідній громаді, встановлюючи іменні таблиці та називаючи на їх честь вулиці.

Зараз в місті напрацьовується ідея вшанування пам’яті всіх полеглих Героїв Дрогобиччини в єдиній пам’ятній алеї сакур.

Така ідея виникла під час чергової зустрічі ініціативної групи мешканців мікрорайону вулиці Самбірської з міським головою Тарасом Кучмою.

За задумом, в мікрорайоні планують облаштувати проспект, який з’єднуватиме собою церкву Воскресіння Христового з дерев’яним храмом Стрітення Господнього. Вздовж нього висадять алею сакур, присвячених пам’ятів полеглих Героїв.

Все розпочалось з задуму висадити сквер Героїв біля церкви Стрітення Господнього. Від нього пролягатиме наскрізний проспект та алея іменних сакур до церкви Воскресіння Христового. Я переконаний, що ми повинні робити ті рухи, які об’єднують людей. А цей проспект об’єднуватиме. Бо це робиться в рамках концепції розвитку мікрорайону, яку напрацювали самі мешканці, – розповідає голова ініціативної групи Василь Коваль.

До весни планують провести підготовчі роботи з облаштування прямого наскрізного проспекту. Так як він пролягає вздовж гімназії №17, то навчальний заклад також активно задіяний до цього процесу.

Цього року ми посадили 220 соснових дерев навколо нашої школи. Наступного року будемо досаджувати ті, що не прийнялися і з радістю продовжимо цю ініціативу у вигляді висадки алеї сакур, – наголошує директор гімназії №17 Ярослав Гевко.

Вітає ініціативу і духовенство, яке переконане, що новітні Герої повинні бути достойно вшановані.

Я обома руками за те, щоб ця ідея була втілена, бо сам вболівав за заходи благоустрою, відпочинкові та прогулянкові зони в мікрорайоні. В нас біля храму рік тому висадили сосни і вони добре прижились. А алея сакур – це дуже добра ідея вшанування наших Героїв, – переконаний отець Дмитро Заміщак, настоятель церкви Воскресіння Христового.

Висадку алеї планують організувати наступною весною, після проведених робіт з облаштування наскрізного проспекту. До робочої групи будуть залучені ініціативні мешканці мікрорайону.

Перейти до вмісту