Урок- подорож
З давніх-давен людям відоме «Дерево життя». Це гілочка на якій ростуть три листочки. 1 – й листочок – символ минулого часу. 2 – й листочок – символ сучасного. 3 – й листочок – символ майбутнього часу. Все навколишнє – це наслідок минулих подій, а тому, що відбувається зараз, народжується майбутнє.
Учитель початкових класів Душна О.С. провела з учнями 2-Б класу гімназії №15 імені Степана Бандери урок- подорож, присвячений життю і творчості славетному генію України Т.Г.Шевченку.
Це незвичайний урок читання, а урок – екскурсія. А куди ми будемо подорожувати?
Нетрадиційний урок-подорож відбувся у звичайному класі, проте атмосфера уроку була створена у віртуальній подорожі, метою якої було закріпити знання про творчість великого українського поета, художника, доторкнутися серцем до його поезій, розвивати вміння передавати настрої пейзажної поезії за допомогою виразного читання.
Ну що б, здавалося, слова…
Слова та голос – більш нічого.
А серце б’ється – ожива,
Як їх почує!.. Знать, од Бога
І голос той, і ті слова
Ідуть меж люди!..
Ідуть між люди слова Шевченка. Змушують нас плакати, співати, думати, малювати. І сьогодні школярі слухати його вірші.
Другокласники добре справилися із завданнями, засвідчили свою обізнаність та готовність до знайомства з творчістю Кобзаря. Віримо, немає в Україні такої людини, яка б не знала й не любила творів Шевченка.
Він був поетом волі в час неволі,
Поетом доброти в засиллі зла.
Була у нього незвичайна доля,
Та доля Україною була.