УПСЗН: Запитання, які цікавлять внутрішньо переміщених осіб, та відповіді на них
1. У яких випадках грошова допомога на покриття витрат на проживання не призначається?
Допомога для покриття витрат на проживання не призначається за умови, якщо: – будь-хто із членів сім’ї має у володінні житлове приміщення, що знаходиться в регіонах, інших ніж тимчасово окупована територія України та райони проведення антитерористичної операції. – у володінні сім’ї є два або більше транспортних засобів (механізмів), що підлягають державній реєстрації та обліку в Державтоінспекції (автобусів, вантажних та легкових автомобілів). При цьому не враховуються транспортні засоби, одержані чи придбані на пільгових умовах через органи соціального захисту населення, а також транспортні засоби вітчизняного виробництва, які перебувають в експлуатації протягом більш як 10 років з дати випуску, та інші транспортні засоби, що перебувають в експлуатації протягом більш як 15 років з дати випуску. – будь-хто із членів сім’ї має на депозитному банківському рахунку кошти у сумі, що перевищує 10-кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб. 2. У яких випадках припиняється грошова допомога на покриття витрат на проживання?
Виплата допомоги припиняється з наступного місяця: – подання уповноваженим представником сім’ї заяви про припинення виплати грошової допомоги; – надання інформації державної служби зайнятості про те, що працездатні члени сім’ї протягом двох місяців не працевлаштувалися за сприянням державної служби зайнятості або перебувають в трудових відносинах з роботодавцями на тимчасово окупованій території України чи в районах проведення антитерористичної операції, але фактично не працюють; – скасування довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції; – виявлення уповноваженим органом факту подання недостовірної інформації або неповідомлення про зміну обставин, які впливають на призначення грошової допомоги.
3. Чи змінюється розмір грошової допомоги на покриття витрат на проживання у разі змін в складі сім’ї?
Якщо у складі сім’ї, якій призначено грошову допомогу, відбулися зміни, розмір грошової допомоги перераховується з місяця, наступного за місяцем виникнення таких змін, за заявою уповноваженого представника сім’ї або інформацією компетентного органу.
4. Хто інформує органи соціального захисту населення про зміну обставин в сім’ї та в який термін?
Уповноважений представник сім’ї, якому призначено грошову допомогу, зобов’язаний повідомляти органи соціального захисту населення про зміну обставин, які впливають на призначення грошової допомоги, протягом трьох днів з дня настання таких обставин.
5. Чи мають право органи соціального захисту населення перевіряти обґрунтованість наданої інформації особами, які переміщуються?
Органи соціального захисту населення мають право перевіряти обґрунтованість видачі та достовірність документів, поданих для призначення грошової допомоги, а також здійснювати запити та безоплатно отримувати відомості від підприємств, установ та організацій усіх форм власності, необхідні для призначення грошової допомоги та контролю за правильністю її надання.
6. Як здійснюється виплата грошової допомоги внутрішньо переміщеним особам?
Постановою КМУ № 167 від 14 березня 2016 року внесені зміни до деяких законодавчих актів, якими регулюється виплата допомог внутрішньо переміщеним особам, а саме: внесено зміни до постанови КМУ № 509 від 01.10.2014 року та № 637 від 05.11.2014 року. Починаючи з 1 липня 2016 року виплата усіх видів соціальної допомоги та компенсацій або інших виплат, що здійснюються за рахунок державного та місцевих бюджетів, коштів Пенсійного фонду або інших фондів, здійснюється ТІЛЬКИ І ВИКЛЮЧНО через рахунки публічного акціонерного товариства «Державний ощадний банк України» по місцю фактичного проживання переміщеної особи.