УПСЗН: Запитання та відповіді щодо порядку надання населенню житлових субсидій

0:00 25 Листопада 2016

1. Якщо одержувач субсидії в середині опалювального сезону приніс довідку про зміну опалювальної прощі, з якого місяця перераховувати субсидію.

Субсидія перераховується з місяця, наступного за місяцем, в якому відбулися зміни.

2. Чи мають право на призначення житлової субсидії сім’ї, які проживають в одному житловому будинку, при цьому особові рахунки на газопостачання відкрито на кожне домогосподарство окремо (2 лічильника), а на електропостачання – 1 лічильник (один рахунок) на двох власників?

Якщо особи, зареєстровані у житловому приміщенні (будинку), сплачують за житлово-комунальні послуги на розділені особові рахунки, субсидія може призначатися окремо за розділеними особовими рахунками, виходячи з кількості зареєстрованих осіб, які сплачують за послуги на такі рахунки, на підставі рішення районної, районної у мм. Києві і Севастополі держадміністрації та виконавчого органу міської і районної ради або утвореної ними комісії та акту обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства (п. 7 Положення).

Це означає, що субсидія кожному із домогосподарств може бути призначена лише на ті послуги, на які розділено особові рахунки. У наведено випадку обом домогосподарствам субсидія призначається на оплату газопостачання.

3. За субсидією звертається громадянин, який протягом 20156 року перебував в АТО. У домогосподарстві проживає також неповнолітня дитина та батько заявника віком 68 років, який не отримує пенсію і не має інших доходів. Як розрахувати дохід такому домогосподарству?

Якщо учасник АТО до призову працював – враховуємо компенсацію середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації на особливий період. Якщо не працював – до сукупного доходу включаємо місячний дохід на рівні двох розмірів прожиткового мінімуму за кожний місяць (за рішенням комісії – один прожитковий мінімум).

4. Чи можливо призначити субсидію на загальних підставах заявнику, який протягом 12 місяців перед зверненням придбав житлове приміщення на підставі договору міни або спадщини, у випадку якщо ДФС надає дохід від здійснення такої операції?

Положенням передбачено, що на загальних підставах субсидія не призначається зокрема тим, хто протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії здійснив купівлю або оплатив послуги на суму, яка на дату купівлі (оплати) перевищує 50 тис. гривень.

Цивільний кодекс встановлює, що спадкуванням є перехід прав та обов’язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).

За договором міни кожна із сторін зобов’язується передати другій стороні у власність один товар в обмін на інший товар. У разі нерівноцінності обмінюваного майна сторона, яка отримує товар більшої вартості, може компенсувати іншій стороні різницю відповідною сумою (здійснити доплату грошима). Отже, у випадку придбання житла, за яке сторона договору міни здійснює доплату на суму, яка на дату купівлі (оплати) перевищує 50 тис. грн., субсидія може бути призначена за рішенням комісії.

5. Якщо одержувач субсидії здійснив продаж квартири, чи припиняється надання субсидії з наступного місяця?

Якщо продана квартира, на яку була призначена житлова субсидія, надання субсидії має бути припинено з місяця, наступного за місяцем продажу.

Якщо одержувач субсидії здійснив продаж іншої квартири, отриманий ним дохід від продажу квартири має бути врахований при призначенні субсидії на наступний термін. Надання субсидії в такому випадку не припиняється.

6. Субсидія призначена з травня 2016 року, розмір на неопалювальний сезон становить 5 гривень. Пільговик відмовився від субсидії, йому надано право на пільгу на 12 місяців. Чи може він у листопаді 2016 року написати заяву про відмову від пільги і звернутися за субсидією?

7. Громадянин отримує пільгу на оплату житлово-комунальних послуг в неопалювальний сезон. Чи має він право звернутися за субсидією з жовтня місяця на опалювальний сезон?

Громадянин, який отримує знижку вартості житлово-комунальних послуг відповідно до пільг, має право в будь-який час звернутися за призначенням житлової субсидії. У такому разі, якщо житлова субсидія буде призначена, пільги не будуть надаватися з місяця, з якого призначено субсидію.

Управління праці та соціального захисту населення Дрогобицької міської ради

Перейти до вмісту