Управління на основі даних: у міській раді розробляють показники роботи підрозділів, доходів та видатків з бюджету

16:52 22 Вересня 2023

Управління на основі даних – це підхід до прийняття рішень та управління організацією, бізнес-процесами чи проектами, який базується на зборі, аналізі та використанні даних для прийняття обґрунтованих рішень і досягнення стратегічних цілей. Цей підхід стає все більш популярним завдяки доступності великих обсягів даних та розвитку технологій аналізу даних. Управлінські процеси в органах місцевого самоврядування також потребують новітніх підходів з урахуванням збору даних, їх аналітики та напрацювання стратегій розвитку території.

Після впровадження реформи децентралізації, коли до складу Дрогобицької територіальної громади увійшли два міста і тридцять два села, критично важливим є формування дохідної та видаткової частин бюджетів з прив’язкою до населених пунктів.

Стратегічний розвиток пріоритетних галузей також вимагає чіткої аналітики. У Дрогобицькій громаді визначили п’ять пріоритетних галузей на 2024 рік – освіта, медицина, житлово-комунальне господарство, управління містом, культура. Тому кількість показників та їхній системний аналіз вимагають впорядкування, затвердження на нормативному рівні та виконання структурними підрозділами.

Пропозиції щодо напрацювання, затвердження і реалізації системи показників розглянули під час засідання робочої групи. Фахівці з питань розвитку громади, фінансів, економіки, інвестицій, цифровізації, запропонували міському голові алгоритм дій щодо розробки та впровадження цієї системи.

За словами керівника КУ «Інститут міста Дрогобича» Володимира Кондзьолки, розробка цієї системи відбуватиметься не лише на локальному рівні, а й проводитимуться консультації з профільними міністерствами. Він пояснює це тим, що така система буде важливою не лише для Дрогобицької, а й для будь-якої іншої громади.

У підсумку міський голова Тарас Кучма зазначив, що правильна розробка показників та алгоритми їх впровадження і виконання дадуть змогу ефективно оцінювати відповідальні структурні підрозділи, а також діяльність керівників не лише підрозділів виконкому, а й комунальних підприємств та установ міста.

Наступне засідання робочої групи заплановано через два тижні. До того часу планують опрацювати показники у галузях охорони здоров’я та освіти.

Перейти до вмісту